Tema: hranjenje malog pauka  (Posjeta: 2312 )

Offline Pros

• Senior član
« : Rujan 11, 2009, 21:30:42 poslijepodne »
Pošto neznam puno oko pauka pitanje.Dali postoji mogućnost da se pauk prehrani i da mu se nešto desi koja mjera je u hranjenju i kad se vidi da je pauk sit? Da nebi nešto shebo.Svakih koliko se pauk presvlači i kako to izgleda ima ko sliku?

Offline ZeleniMrav

• Faca na forumu
« Odgovori #1 : Rujan 11, 2009, 21:43:54 poslijepodne »
Pošto neznam puno oko pauka pitanje.Dali postoji mogućnost da se pauk prehrani i da mu se nešto desi koja mjera je u hranjenju i kad se vidi da je pauk sit? Da nebi nešto shebo.Svakih koliko se pauk presvlači i kako to izgleda ima ko sliku?

Neces ga prehranit!Daj mu jest koliko hoce,kad nece htjet ce ostavit,i onda makni van to sta mu je ostalo...
Mali pauci se presvlace svakih cca 1 mj.,ovisi o temperaturi,vrsti,hranjenju...kako raste tako se taj period povecava.
Mozda primjetis da ce malo potamnit prije presvlacenja,nece jes par dana/tjedana prije,pa kad ga nadjes okrenutoga na ledjima znas da se presvlaci(nije mrtav,ne diraj ga)!

A presvlacenje ti izgleda ovako: http://www.youtube.com/watch?v=2nevaNBt838 (Neznam dal je plugin za youtube instaliran na forum?!)

Offline Pros

• Senior član
« Odgovori #2 : Rujan 11, 2009, 21:47:48 poslijepodne »
Nemrem vjerovat al ta snimka je malo ubrzana? Hvala na savjetu.
« Zadnja izmjena: Rujan 11, 2009, 21:50:23 poslijepodne ankh »

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #3 : Rujan 12, 2009, 15:13:11 poslijepodne »
Nemrem vjerovat al ta snimka je malo ubrzana? Hvala na savjetu.

Je ubrzana je,to se zove time lapse  :smiley:

Marta

• Gost
« Odgovori #4 : Rujan 12, 2009, 20:52:50 poslijepodne »

Pozdrav!

Moji paukići nisu bili na leđima ili su bili, al' su onda bili preko noći kad ih nisam vidjela jer preko dana sam ih non stop gledala. Samo sam ujutro došla i vidim dva paukića u jednoj kutijici, odmah sam se sjetila da mi je tako i Grix rekao, da ću jedno jutro naći dva komada :D Kad se prvi presvukao, (brachipelma auratum), grickala sam nokte (hvala ti Bože da nemam nikakve glazure sa šljokicama po njima) dok sam iščekivala presvlačenje lasiodore parahybane. I nju sam isto tako jedno  jutro našla presvučenu (telefon i javljanje familiji :))

Vezano uz hranjenje, eto što sam ja naučila od većih od sebe :) : ne smiješ malenom pauku davati veliku živu hranu, npr. velikog zrikavca jer bi mogao ozlijediti ili ubiti/pojesti tvog ljubimca. Dok je maleni, daješ mu malene žohare, zrikavce. Kad je pauk sit, jednostavno odbija hranu.

A samo presvlačenje nisam vidjela ni kod jedne svoje bebe, ali znam da ih u to vrijeme ne smiješ puno uznemiravati, prenašati po stanu, drmati 
kutijicu. Moji su se kod presvlačenja smirili, stisnuli su se u jedan kut i nisam ih dirala, samo smo ih stalno moj dragi i ja škicali  :grin:
Ujutro ćeš pronaći paukovu ljušturicu koja će biti manja nego što je "novi" pauk. Zapiši si kad je bilo to presvlačenje i spremi si ljušturicu da mu danas-sutra možeš pokazati kako je maleni bio :D