Tema: Muka s k. grijacem  (Posjeta: 2696 )

Offline Brandeburg

• Junior član
  • **
« : Travanj 23, 2011, 18:20:47 poslijepodne »
Pozdrav...
Muku mucim s svojim kabelskim grijacem od 25W i 4 m duzine.
Polica na koju bi dosla moja cyana u podrumu tamo bih stavio taj grijac. Probao sam ga stavit uza zid kao sto su neki i rekli i onda po potrebi na odr. udaljenist stavim kutiju gdje je zivotinja.

Cyana mi se inace jos nalazi u kuci, ali morat ce biti u podrumu zbog negodovanja staraca, buka od glazbe nekad, itd.

Ja sam to probao stavit uza zid i zalijepit sa sejlotepom, izgleda seljacki, izgleda ocajno i sejlotep mi se pocinje odljepljivat. ja radim pokus kako bi to trbalo izgledati, ali ne uspijeva, to sve skupa izgleda tako grozno...
Jer da stavim na policu bili bi mozda ostali neki tragovi posto je drvena i jos bi mogla sprzit zivotinju.

Izgled toga(komaaaaaaaaaaaaa), btw sve je prasnjavo i neuredno ali kad stavim zivotinju na policu, prije toga sve ce blistati... 446:

Sad mi je samo bitno kako da to sve skupa isfuram i iskomponiram!!!!  :smil42c7043cd94a3:
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2011, 18:22:21 poslijepodne Brandeburg »

Offline Brandeburg

• Junior član
  • **
« Odgovori #1 : Travanj 23, 2011, 21:20:33 poslijepodne »
Btw grijač na opip nije vruc, nego samo topao...

Offline nogalo

• Senior član
« Odgovori #2 : Travanj 23, 2011, 21:35:07 poslijepodne »
Ako ti se ta traka odlijepljuje, onda probaj izdubiti u stiroporu teke kao crte i unutra stavis kabel grijac ali da ne moze da ispadne! I onda priblizis tu kutijicu na kolko je potrebno

Offline Brandeburg

• Junior član
  • **
« Odgovori #3 : Travanj 23, 2011, 21:41:24 poslijepodne »
Ako ti se ta traka odlijepljuje, onda probaj izdubiti u stiroporu teke kao crte i unutra stavis kabel grijac ali da ne moze da ispadne! I onda priblizis tu kutijicu na kolko je potrebno

Svaka cast, hvala na pomoci.  :smil42c642f95f382:

Offline IggyOS

• Faca na forumu
    • Moj site
« Odgovori #4 : Travanj 23, 2011, 22:38:28 poslijepodne »
Hm, u tom slučaju stiropor bi mogao djelovati kao izolator, a tebi treba nešto da provede toplinu do kutije. Probaj pronaći komad šperploče, lesonita ili slično, izbušiš rupice i kabl pričvrstiš žicom za ploču. Iza može ići stiropor da toplina ne odlazi iza, a na prednju stranu možeš staviti komad stakla koji će služiti kao vodić topline. Ili jednostavno neku lampu instaliraj blizu kutije...
:smil42c3e6c5643c8:  :smil4093e9407d26a:  :smil433b215800017:

Offline Brandeburg

• Junior član
  • **
« Odgovori #5 : Travanj 24, 2011, 12:49:54 poslijepodne »
Hm, u tom slučaju stiropor bi mogao djelovati kao izolator, a tebi treba nešto da provede toplinu do kutije. Probaj pronaći komad šperploče, lesonita ili slično, izbušiš rupice i kabl pričvrstiš žicom za ploču. Iza može ići stiropor da toplina ne odlazi iza, a na prednju stranu možeš staviti komad stakla koji će služiti kao vodić topline. Ili jednostavno neku lampu instaliraj blizu kutije...

Hvaka na savjeti.Nemam nista sad od toga u blizini, ali dao si mi ideju ovo sa stiroporom pa sam probao omotat oko stripora i na njega onda stavit kutijicu. Znaci umjesto da sam omotao kabel izravno oko kutijice, onda sam omotao oko stiropora, koji na neki nacin sluzi kao izolator od prevelike topline.

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #6 : Travanj 24, 2011, 12:56:38 poslijepodne »
Izbjegni grijanje kutijice odozdo, ako se pauk zakopa da se ne bi sucajno skuhao.

Offline Brandeburg

• Junior član
  • **
« Odgovori #7 : Travanj 24, 2011, 13:03:53 poslijepodne »
Izbjegni grijanje kutijice odozdo, ako se pauk zakopa da se ne bi sucajno skuhao.

Vodim racuna o tome...zato nisam odmah omotao oko kutije taj kabel nego oko stiropora, pa tek onda na taj stiropor sam stavio kutiju. Grijač na opip je samo topao, također i stiropor je samo topao, naravno manje nego grijac.  :azn: