Tema: Umjetno bilje  (Posjeta: 4542 )

Offline Anaunadora

• Senior član
  • Tko voli mene - voli i moje tarantule
« : Lipanj 16, 2011, 15:14:41 poslijepodne »
Pitanjce : da li je ono umjetno cvijeće iz Offertisime ok paucima? Mislim da ne bi bilo, nisam znala..
Samo vam životinje mogu dati beskrajnu ljubav. Nemojte ih iznevjeriti

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #1 : Lipanj 16, 2011, 16:26:46 poslijepodne »
Pauk jede samo zivu hranu, tako da umjetno bilje ne skodi  :smil42c642f95f382:

Offline Anaunadora

• Senior član
« Odgovori #2 : Lipanj 16, 2011, 17:33:53 poslijepodne »
Hvala na odgovoru  :smil42c642f95f382:
Inače svi moji pauci imaju umjetno bilje, jest da pravo izgleda ljepše al kaj je sigurno je sigurno. Al baš pitam za ovo iz Offertisime jer prvo ima neki čudan miris, bez obzira kaj sam ga pod pipom pofurila. ( a usput i sebe  :smil42c703bf5cc78: ).  I kad sam si Brachypelmi albopilosum stavila jednu biljčicu ( sad sam joj vratila ono koje je imala prije ) sva je nekak čudna postala i kaj je najčudnije kad sam joj mijenjala vodu bila je mirna ali ono ''dead'' mirna, a to joj fakat nije slično, pa sam se malo splašila da nije radi tog mutavog bilja takva. Čim sam joj staro vratila.. i ona se vratila na staro  :biggrin: . Nedavno mi se A.versicolor presvukla pa sad za koji dan ide u novu posudu, i nekak me strah radi tog bilja pa sam morala pitat.  :smiley:

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #3 : Lipanj 16, 2011, 18:04:09 poslijepodne »
Ja sam mojima kupila najeftinije, nema nikakvog mirisa i a pauci su ok

Offline Anaunadora

• Senior član
« Odgovori #4 : Lipanj 16, 2011, 18:47:50 poslijepodne »
Ajde sad mi je lakše, valjda onda ni mojima ne bu niš  :) Hvala ti  :smil42c642f95f382:

Offline neko treći

• Faca na forumu
  • Križevci-Taufkirchen
« Odgovori #5 : Lipanj 16, 2011, 20:15:05 poslijepodne »
da se ubacim samo kaj se tiće mirisa..

nisam 100% siguran, al mislim da sam nekad davno negdje pročital da jaki mirisi, posebno parfeni, cure moje :laugh:, smetaju tarantulama..tj. da se uznemire, jako su osjetljive na to.. :undecided: :smil4093e95ebc67a:

e sad kolko jaki miris je imalo ovo tvoje bilje i jel to smetalo kad je bila takva kakva je bila B. albopilosum..hmm :smil4093e95ebc67a:
kad ima volje, ima i načina

stimac.stimac@gmail.com
          0915737390

Offline Anaunadora

• Senior član
« Odgovori #6 : Lipanj 16, 2011, 20:46:03 poslijepodne »
Ma nije imao nešto jak miris,više smrad po plastici ajmo reć, meni je zapravo bilo čudno da se smirila jer inače, od dana kad je došla kod mene, a ima već 2 godine, B.albopilosum je 100 % al se ponaša ko H.maculata blago rečeno. Brza je, penje se ( ako ne i bolje od Avicularia ), non stop pokušava me čvaknut, recimo svaki dan to barem 2 put prođemo kad joj vodu mijenjam,a ponekad i više ( nekad joj znam više puta mijenjat vodu), to je ono pod ''normalno'' da se zaletava. Bilo mi je čudno kaj je zapravo bila dobra,mirna ono  446

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #7 : Listopad 03, 2011, 01:36:16 prijepodne »
Umjetno bilje za akvarije se isto može koristiti i za terarije. Jel sam u pravu?
Tko rano rani sam u nju pada, al ćud nikad!

Offline nogalo

• Senior član
« Odgovori #8 : Listopad 03, 2011, 12:37:29 poslijepodne »
Vjerojatno moze! Mislim da ti sve umjetne biljke mogu u terarij ali to ti ionako pauk sve prekopa i premjesti! Jedino ako ces bas dobro ucvrstiti ( zalijepiti ili tako nesto) da barem malo budes siguran da ce stat na svome mjestu

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #9 : Listopad 03, 2011, 12:37:42 poslijepodne »
Može se koristiti zašto ne, ali biljke za akvarije ne izgledaju kao biljke koje žive iznad vode  :smil42c3e9b74e235:

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #10 : Listopad 03, 2011, 14:37:57 poslijepodne »
Da, ok, ma Grix to je umjetno bilje za akvarij, a što se tiče kopanja pauka, ja sam zaljepio to bilje za dno terarija tako da mu nema mrdanja. Tip u pet shopu veli ak nije štetno za ribice da nije ni za pauka i stvarno je jefta samo cenera i ima svakakvih vrsta, a i paukiću se sviđa, mnogo vremena provodi ispod listova :biggrin:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #11 : Listopad 03, 2011, 15:01:10 poslijepodne »
Pa razumijem da je umjetno, ali biljke koje žive pod vodom i nad vodom ne izgledaju isto, pa ne znma kako će se ukomponirat u terarij.

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #12 : Listopad 03, 2011, 15:05:32 poslijepodne »
Budem stavio slikice ovih dana. Još je mali paukić i mali terarij i po meni lijepo izgleda  :smil42c3e9b74e235:

Offline kikiclown

• Junior član
  • **
« Odgovori #13 : Listopad 04, 2011, 15:51:03 poslijepodne »
99% mojih biljaka kod paukova su iz ofertisime i nema prituzbe za sada, jedino sam prvo razlupao one posude i maknuo mahovinu. inace sve sto je bilo organsko je pocelo pljesan navlaciti, a to mi se nikako nije svidjalo.
n/a