Tema: Izrada terarija za bradatu agamu  (Posjeta: 34200 )

Offline tomindario

• Početnik
  • *
« Odgovori #15 : Lipanj 30, 2011, 23:55:49 poslijepodne »
svaka čast, predobro odrađeno! :D

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #16 : Srpanj 01, 2011, 07:54:58 prijepodne »
Lijepo si to sve odradio, ali jedna zamjerka i ne tako mala....spojeve struje se nikada ne stavlja unutar terarija,a vidim ima ih dosta....uvijek postoji mogućnost od strujnog udara, veliki napon. pa čak i do manjeg plamena, zato se svi spojevi rade sa vanjske strane i po mogoćunosti podlaže se neki lim ili izolator na spojeve.

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #17 : Srpanj 01, 2011, 08:19:07 prijepodne »
Lijepo si to sve odradio, ali jedna zamjerka i ne tako mala....spojeve struje se nikada ne stavlja unutar terarija,a vidim ima ih dosta....uvijek postoji mogućnost od strujnog udara, veliki napon. pa čak i do manjeg plamena, zato se svi spojevi rade sa vanjske strane i po mogoćunosti podlaže se neki lim ili izolator na spojeve.

Bez brige, ja sam strujić po struci... Kako se u zadnje vrijeme bavim mikrokontrolerima imam u planu dodati i termometar sa 3 zone (suncaliste, pa neki prosjek terarija i mjesta za skrivanje/hladenje) te hygrometar ali i sa mogućnosti automatske regulacije a sve će se lijepo ispisivati na displayu 20 znakova u 4 retka, nešto slično kaj sam slagao za kućnu automatiku...

Ovu varijantu fancy termometra ću možda i ponuditi ekipi sa foruma aku bude bilo zainteresiranih a preko vikenda ga možda i složim ako ne budem počeo delati backgroud za terarij...
« Zadnja izmjena: Srpanj 01, 2011, 09:16:18 prijepodne Grix »

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #18 : Srpanj 01, 2011, 09:12:30 prijepodne »
Opaaa, nice  :smil42c642f95f382:

Offline marijan1712

• Senior član
« Odgovori #19 : Srpanj 01, 2011, 11:43:05 prijepodne »
Kad si budeš radio, a haaa, ti mene u biti zoveš na pivu koliko vidim a ti radiš... dogovoreno!
ne,zajedno radimo....i zajedno pijemo pivu 446

Offline Bo0

• Faca na forumu
« Odgovori #20 : Srpanj 01, 2011, 13:34:54 poslijepodne »
Trebati će ti više grana u terariju pošto su bradate agame penjači. Ova 2 kaktusa ako su živa izvadi van jer može doži do velikih komplikacija,naime s bradatom agamom nemoj stavljati živo bilje jer će ti sve pojesti kad tad.

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #21 : Srpanj 01, 2011, 16:05:20 poslijepodne »
Trebati će ti više grana u terariju pošto su bradate agame penjači. Ova 2 kaktusa ako su živa izvadi van jer može doži do velikih komplikacija,naime s bradatom agamom nemoj stavljati živo bilje jer će ti sve pojesti kad tad.

Budem ja njemu napravio za penjanje, zelenila cu stavit malo jerbo je to ipak pustinjski guster... Ova dva kaktusa su umjetna iako ne izgledaju tako! Nista zivog bilja ne stavljam unutra jer znam da bi potamanio sve...  :smil4094cdc20fce7:

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #22 : Srpanj 02, 2011, 18:20:11 poslijepodne »
Evo danas sam se malo zezao sa termometrom i napravio samo osnovne stvari. Hygro/temp senzor je naručen i taj će mjeriti neki prosjek terarija dok za sunčalište i sklonište koristim druga dva. To su digitalni temperaturni senzori a preciznost im se može definirati i mogu mjeriti sa točnošću od 0,0625°C. Ja ću zaokružiti sve na jednu decimalu jer ostalo je pretjerivanje  :biggrin:
Daklem obzirom da nemam još senzor, vlažnost i prosječnu temp sam upisao pa se vrijednost ne mijenja.

Evo kako to izgleda dok je još sve u razvoju... Ton zanemarite, jubito mi iz nekog razloga neda audioswap a nije mi se dalo ljepit posebno audio pa ponovo sve uploadat!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RzRQ__-cwbM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RzRQ__-cwbM</a>

Offline IggyOS

• Faca na forumu
    • Moj site
« Odgovori #23 : Srpanj 02, 2011, 19:28:53 poslijepodne »
kuuuul 442.gif
Koliko izađe takav modul u slobodnoj prodaji? :biggrin:
:smil42c3e6c5643c8:  :smil4093e9407d26a:  :smil433b215800017:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #24 : Srpanj 02, 2011, 19:35:49 poslijepodne »
Bravo, svaka čast...impresioniran sam  :smil4094cd804f7c4:  442.gif

"Taaaaataaa, kakva je to zmijica"  :smil42c703bf5cc78:  :smil42c703bf5cc78:

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #25 : Srpanj 02, 2011, 21:20:03 poslijepodne »
Drago mi je da vam se sviđa. Samo dijelovi za termometar i vlagomjer ako bi isao na neku najpovoljniju varijantu, znači ovisi i o displayu, da li će biti recimo obični, zeleno svjetlo sa sivim slovima ili neka druga kombinacija, plavo svjetlo, bijela slova, bili bi oko tristotinjak kuna. Sad još ako bi isao na neku kutijicu plus moj rad, ispod 400kn sve zajedno. Nije malo uglavnom ali ako netko baš želi mogu mu složiti. :smil4094cdc20fce7:

Offline puska

• Faca na forumu
« Odgovori #26 : Srpanj 02, 2011, 22:14:21 poslijepodne »
Ovo je predobro svaka cast  442.gif
Ne postoje ludi ljudi vec samo oni koji nisu u potpunosti shvaceni od ostalih!

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #27 : Srpanj 04, 2011, 22:09:11 poslijepodne »
Danas pokupio stakla, uglavio onako za testiranje, stavio ručkice i sad malo testiram optimalnu visinu za sunčalište. Kupio sam Exo Terra Sun Glo 100W zato što ove od 75W nije bilo i bogami ova lijepo šuri, sunčalište će biti poprilično nisko  :smil42c3e407d4690:

Nabavio danas i stiropor i ostale rekvizite pa ću vjerovatno sutra početi za pozadinom...

Offline Caca

• Junior član
  • **
« Odgovori #28 : Srpanj 06, 2011, 08:45:19 prijepodne »
Jučer smo se dijete i ja zezali sa rezuckanjem stiropora i jedva čekamo da vidimo krajnji rezultat...

Bude to puno ljepše izgledalo kad se sve premaže i kad dođe pijesak, dekor...

Danas ću probati poljepiti sve u cjelinu i probat premazat sa ljepilom za pločice u koje bi možda dodao malo žučkastog pigmenta. Ako mi ne bude po volji boja s kakvim bojama mogu to prefarbat a da ne naštetim bradonji?

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #29 : Srpanj 06, 2011, 12:06:48 poslijepodne »
Najbolje sa pigmentima za boje koje se koriste za unutrasnju primjenu. Ja sam odustao od premazivanja stripora - stirodura sa ljepilom za plocice i presao sam na ljepilo za knauf Perlfix, puno je jace, tvrdje a i brze susi.