Tema: Izrada skloništa za pauka?  (Posjeta: 1517 )

Offline ITFighter

• Zasluženi član
« : Srpanj 09, 2011, 14:03:09 poslijepodne »
Pošto mi za koji dan dolazi novi paukić ( B.Smithi), vrijeme je da malo uredim terarij prije nego šta dođe.
Imam jednu polemiku oko skrovišta kojeg bi trebao pripremit... Našao sam jedno u ******** koje bi odgovaralo veličini pauka (ima oko 8 cm ) ali mi je izgledala bezveze jer je plastično i jednostavno mi je bezveze oblika.
Moja ideja je bila da napravim od daščica koje bi zalijepio zajedno i tako stvorio željeni oblik...
Zanima me koliko je lijepilo za drvo štetno? da li ga je tko koristio u uređivanju terarija ?
Ako je štetno nemojte me odmah popljuvati, pitam jer sam vidio da neki lijepe kokose i fiksiraju stvari u terariju pomoću lijepila  442.gif

Opomena
  -Grix-
« Zadnja izmjena: Srpanj 10, 2011, 10:19:40 prijepodne Grix »
0.0.1. L. Parahybana
0.0.1. B. Smithi

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #1 : Srpanj 09, 2011, 14:44:21 poslijepodne »
Kod mene je sve ljepljeno pistoljem za plastiku, ali mozes i ljepilom za drvo. Ukoliko se dobro osusi, ne vidim zasto bi bilo stetno za pauka.

Umjesto dascica, mozes iskoristiti i koru drveta, kokosov orah, panj...Samo se nemoj previse nadati da ce se pauk koristiti sklonistem, nekad si sami nadju sto im bolje pase  :smil42c3e9b74e235:

Offline kikiclown

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Listopad 04, 2011, 15:38:44 poslijepodne »
ja sma spilje radio od gipsa i onda samo dobro obojao akrilnom bojom, tak oda izgleda kao kamen.
uzmes krpu, umocis u gips i kak ostavis, tako se i osusi, kad se osusi, malo namaljas sa gipsom zbog cvrstoce i to je to, i ond asamo neka eko boja, zbog toxina.......
n/a

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #3 : Listopad 04, 2011, 16:53:19 poslijepodne »
ima na netu video klipova nekog lika kako izrađuje od gipsa, totalno jednostava i izgleda skroz prirodno, sve što ti treba je čaša od jogurta ili margarina sa izrezanim ulazom, prek toga izliješ gips, osušiš izvadiš čašicu i eto ti buksica, onda je možeš prefarbati nekom ne štetnom bojom ili namuljati neutral silikonom i umočiti je u treset.
E a najjednostavnije ti je kupiti kokossov orah, prepiliti ga pilom za željezo i eto ti prirodna kućica.
Tko rano rani sam u nju pada, al ćud nikad!

Offline kikiclown

• Junior član
  • **
« Odgovori #4 : Listopad 05, 2011, 17:05:05 poslijepodne »
dok nisam stavio krpu, uvijek mi se gips slijevao dolje koliko god gust bio.
n/a