Tema: Basciliscus plumifrons  (Posjeta: 4815 )

Offline froginho

• Zasluženi član
« : Veljača 24, 2012, 15:17:54 poslijepodne »
Evo da i ja predstavim svog novog clana. Rijec je o Basciliscus plumifrons-u (Gren basilisku iliti Jesus Christ lizardu).
Decec je star 6 mjeseci, jako je aktivan, malo slabije jede ali doci ce k sebi s vremenom.
Trenutno je u terariju 60x40x60 sa kojim sam ga i dobio, bit cemu dosta za jos koji mjesec a onda krecemo u izgradnju novog.
Evo par slika.
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2012, 15:33:51 poslijepodne froginho »

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #1 : Veljača 24, 2012, 15:35:48 poslijepodne »
A evo i par slika terarija.

Offline Rattus

• Faca na forumu
  • Najlijepše oke na svijetu
« Odgovori #2 : Veljača 24, 2012, 17:39:42 poslijepodne »
Krasan gušter,koliki je terarij?

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #3 : Veljača 24, 2012, 17:59:25 poslijepodne »
Terarij je 60x40x60 ali ce biti u njemu jos koji mjesec dok ne napravim novi. Terarij sam dobio sa gusterom tako da nisam j anista radio na njen+mu osim malo preuredio, dodao vodu i fontanu na pod.

Offline stefan

• Faca na forumu
  • Gecko freak!
« Odgovori #4 : Veljača 24, 2012, 18:47:10 poslijepodne »
 442.gif
Super guster,ter takodje,ajd napisi nesto o njima,to su tako gotivni gusteri..  :smil42c642f95f382:
3x Eublepharis macularius
Hemidactylus imbricatus

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #5 : Veljača 24, 2012, 20:00:56 poslijepodne »
Ovako. Zeleni Baziliski dolaze iz juznih dijelova Nikaragve, Kostarike i zapadne Paname. Obitavaju obicno u nizinama i sumama kraj rijeka, potoka itd, vecinu vremena provode na stablima upijajuci zrake sunca a kada se osjete ugrozenima skacu u vodu i trce po njoj sa zadnjim nogama, po tome su i dobili ime Jesus Christ lizard.
Zeleni bazilisk moze doseci velicinu od 80 cm a zabiljezeni su i veci primjerci, muzjaci su veci od zenki i krasi ih velika krijesta na glavi i duzinom cijelog tijela dok je kod zenki ta krijesta dosta manja. Zeleni bazilisk je najveci od svih vrsta baziliska.
Inace kazu da su jako teski za drzanje u zatocenistvu jel su kao nervozni, ne vole hendlanje i kad su upalseni skacu po terariju (u to sam se i sam uvjerio).
Kao i vecini gustera im je potreba UVB rasvjeta i spot lampa, na najtoplijem dijelu terarija bi trebala biti temperatura oko 32-35 stupnjeva dok u hladnijem 20-23.
Terarij za ovakvog odraslog gustera bi trebao biti minmalno 180x120x120 u visinu sa puno grana za penjanje i velikim bazenom koji je potrebno svaki dan praznit.
Baziliski su mesozderi a u njihovu prehranu u zatocenistvu spadaju razni zohari, crvi, cvrcci, skakavci,misevi dok u divljini jedu i zabe, manje ptice i gustere, ribe itd..

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #6 : Veljača 26, 2012, 00:47:59 prijepodne »
Vau! Nisam očekivao da netko ima tog guštera za ljubimca. Gledao sam brdo dokumentaraca još davno o tom gušteru i baš me iznenadilo ovo.
Kako trče po vodi to je nevjerovatno, a bome i imaju dugačak rep. Malo šteta držat tako šta u zatočeništvu i uskratiti mu taj talent trčanja po vodi, ili bar iskopaj bazen u dvorištu  :biggrin:
Tko rano rani sam u nju pada, al ćud nikad!

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #7 : Veljača 26, 2012, 08:58:39 prijepodne »
Vau! Nisam očekivao da netko ima tog guštera za ljubimca. Gledao sam brdo dokumentaraca još davno o tom gušteru i baš me iznenadilo ovo.
Kako trče po vodi to je nevjerovatno, a bome i imaju dugačak rep. Malo šteta držat tako šta u zatočeništvu i uskratiti mu taj talent trčanja po vodi, ili bar iskopaj bazen u dvorištu  :biggrin:

Imam jezera u blizini pa moze ic kad pozeli.

Offline maya18

• Global Moderator
  • Faca na forumu
  • Zauvijek dijete :)
« Odgovori #8 : Ožujak 19, 2012, 21:39:47 poslijepodne »
O moj Bože, predivan je!

Offline Dadinho

• Zasluženi član
« Odgovori #9 : Ožujak 20, 2012, 12:33:13 poslijepodne »
ludnica od guštra, baš si me iznenadil   :smil42c642f95f382:
predobar je

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #10 : Ožujak 21, 2012, 18:19:33 poslijepodne »
Fala. Da predivan je malisa lai je najveci bezobraznik od svih ostalih, ponosan i bahat, temperamet slican Iguani. Ali polako bum ja i njega u red doteral.

Offline Anaunadora

• Senior član
  • Tko voli mene - voli i moje tarantule
« Odgovori #11 : Ožujak 30, 2012, 20:17:21 poslijepodne »
Ideš beba!  :smil4094cd804f7c4: :slinim:
Obožavam te guštere.  442.gif

Da mi je to vidjet kak beži po jezeru  :smil42c3e8994bb18:
Samo vam životinje mogu dati beskrajnu ljubav. Nemojte ih iznevjeriti

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #12 : Ožujak 30, 2012, 21:43:50 poslijepodne »

Da i meni jedan od najljepsih gustera samo treba dosta raditi sa njim da bi ga malo pripitomil.
Nadam se da cu mu i curu nabaviti jednoga dana jel mi je velika zelja ih vidjet skroz male.
Kaj se tice bezanja po jezeru nebus to vidla kak ni ja, jedino ak mi ne pobegne. Hihi.

Offline Anaunadora

• Senior član
  • Tko voli mene - voli i moje tarantule
« Odgovori #13 : Ožujak 31, 2012, 12:24:11 poslijepodne »

Da i meni jedan od najljepsih gustera samo treba dosta raditi sa njim da bi ga malo pripitomil.
Nadam se da cu mu i curu nabaviti jednoga dana jel mi je velika zelja ih vidjet skroz male.
Kaj se tice bezanja po jezeru nebus to vidla kak ni ja, jedino ak mi ne pobegne. Hihi.

:smil42c703bf5cc78:
Ma to s bežanjem po jezeru, nisam doslovno mislila da buš ga pustil jer očito je da bi pobegel i da se Lesi ne bi vraćao kući, ali mislim ono, daj si zamisli tu scenu kak trči  maja-030  :smil42c3e8994bb18:
Samo vam životinje mogu dati beskrajnu ljubav. Nemojte ih iznevjeriti

Offline froginho

• Zasluženi član
« Odgovori #14 : Ožujak 31, 2012, 18:41:44 poslijepodne »

:smil42c703bf5cc78:
Ma to s bežanjem po jezeru, nisam doslovno mislila da buš ga pustil jer očito je da bi pobegel i da se Lesi ne bi vraćao kući, ali mislim ono, daj si zamisli tu scenu kak trči  maja-030  :smil42c3e8994bb18:

Ma znam da se salis, salil sam se i ja kad sam rekel. Ali kak kazes to bi bio pravi show izvest ga Bundek i Jarun i dok se ekipa kupa njega pustit da im pokaze kak se trci po vodi. Hehe.