Tema: Pomoč pri slikanju vaših terarija/akvarija i njihovi stanovnika  (Posjeta: 2767 )

Inguan

• Gost
« : Listopad 12, 2009, 01:01:44 prijepodne »
Neke natuknice u slikanju vaših akvarija/terarija i onih koje žive u njima. Dodam ih još s vremena jer sam i ja novi u tome pa se učim stopama a i čitam na netu

• Sadržaja slike. Što želite fotografirati i kako će biti uokvireno to? Želite li sliku od lica, cijelog tijela, ili sama jedinka? Vaš subjekt trebaju ispuniti najmanje 80% slike. Ako se pokušava napraviti glave ili slika lica, povećavanje dok ne ispunjava većinu slike. Ako radite cijelo tijelo sliku, pobrinite se da noge, peraje i rep se ne odstrani. Uključujući koralja i biljaka i drveća može pomoći kontrast boja, uključivanje pozadini obično će pokazati  kamuflažne sposobnosti.
  • Kut slikanja. U akvarij/terariji ravno  snimke su najbolje, osim ako koristite bljeskalicu za sliku. Za bljeskalicu  vam je potreban blagi kut. Budite oprezni unutarnjih  svjetla, i odraza na staklu koji nekada ispadnu dobro. Nakon što ste slikali sliku koju  želite, premjestite se na drugi kraj terarija i vidite što se može uhvatiti u sliku otale. NIKADA dozvoliti bilo kojim dijelom vašeg fotoaparata na dodirne zaslona. Ogrebotine su skupe i teško ih je ukloniti.
  • Postavke fotoaparata. Pravilo od oka s akvarijem/terarijem  je da ne možete koristiti velike Brzine zatvarača . S većinom digitalnih fotoaparata imate ograničeno prilagođavanje brzine zatvarača. Trebate Brzina zatvarača dovoljno brzo kako bi se spriječilo mutnost slika, i  objekta u pokretu, a ipak vam je potrebno kako bi se omogućilo dovoljno vremena za svjetlo da uđe u kameru tako da fotografije nisu pretamne. Da bi to postigli morat ćete prilagoditi ISO postavljanje na najmanje 800, eventualno na visokoj razini kao 1600, ako vaš aparat  je u stanju to prilagođavati. Prilikom fotografiranja u akvariju / terariju, leća će ostati otvoren za duže nego obično. Pokušajte stabilizirati fotoaparat stavljanjem na stativ  ili na nešto čvrsto
  • Strpljene je jedan veliki korak u slikanju akvarija/terarija koji vi kao fotograf morate da imate na bacanje za savršenu fotografiju
  • Pripazite kako koje vrste reagiraju na svijetlost da ih ne biste oštetili vašim prejakim blicanjem
« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2009, 01:07:14 prijepodne Inguan »

Offline josip21

• Senior član
« Odgovori #1 : Listopad 12, 2009, 12:08:40 poslijepodne »
moj baš sad pozira na kamenu , to za strpljenje je točno ,bez strpljenja nema dobre fotke ,
samo tako ,možda postanemo pravi profići u slikanju  :smil42c642f95f382:
never mind

Marta

• Gost
« Odgovori #2 : Listopad 12, 2009, 14:37:30 poslijepodne »
"Pripazite kako koje vrste reagiraju na svijetlost da ih ne biste oštetili vašim prejakim blicanjem"

Ovo sam trebala prije pročitat  :smil42c7046d6b6d8: Pa ja sam ih danas tolko bljeskala, blicala i fleširala da mi je sad muka, idem ih odmah pogledat...

(dve minute kasnije): Dobro su, živi su, nadam se i zdravi. A imala sam neki osjećaj da ih ne bih trebala slikati, samo nisam znala zašto...

Odlični savjeti Inguan!  442.gif 

Dragi mi se bavi fotografijom pa mi je to jako zanimljivo kako možeš dobre slike napravit samo ako znaš neke cake oko osvjetljenja, oko toga kako slikat, npr. od kad me moja ljubav slika, više opće ne moram u foto šop, na svakoj slici ispadnem pristojno  :smil42c703bf5cc78:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #3 : Listopad 12, 2009, 14:41:24 poslijepodne »
Hahahahah  :smil42c703bf5cc78:

Marta

• Gost
« Odgovori #4 : Listopad 12, 2009, 14:45:07 poslijepodne »
A kaj se ti Rudeški dečec smiješ, molim te lijepo  :afro:

Odi kuhaj večeru za micicu kad s posla dođe da ju iznenadiš! Ak' sad počneš, možda kaj i ispadne do naveče  :smil42c3e8994bb18:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #5 : Listopad 12, 2009, 14:50:09 poslijepodne »
Slab sam ja kuhar,najbolji sam u naručivanju klope  :grin:
Al nećemo više u  444

Marta

• Gost
« Odgovori #6 : Listopad 12, 2009, 14:55:34 poslijepodne »
Tako je, nećemo u  444

Inguane, de ti meni reci kak da radim oštre slike? Meni mutanjave ispadaju... i kak da po ovakvoj kmici slikam bez blica?  :smil42c3e9541119a:

Offline josip21

• Senior član
« Odgovori #7 : Listopad 12, 2009, 15:14:23 poslijepodne »
pa iskoristi danje svjetlo dobro , ako to neide onda dobra lampa na dobroj poziciji čini isto što i blic samo nesmeta tarantulu toliko koliko i blic
never mind

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #8 : Listopad 12, 2009, 15:30:07 poslijepodne »
Tako je, nećemo u  444

Inguane, de ti meni reci kak da radim oštre slike? Meni mutanjave ispadaju... i kak da po ovakvoj kmici slikam bez blica?  :smil42c3e9541119a:

Imaš opciju makro u fotiću,a za svijetlo uzmi neku lampu kako je josip rekao

Marta

• Gost
« Odgovori #9 : Listopad 12, 2009, 17:25:25 poslijepodne »
Fala Josipu i Grixu! Imam još puno učit  446

Živili  :smil4094ce494fac7:

Inguan

• Gost
« Odgovori #10 : Listopad 12, 2009, 21:40:22 poslijepodne »
stalak za apart ili dobra podloga i slikanje na tajmer u macro modu

Marta

• Gost
« Odgovori #11 : Listopad 12, 2009, 22:36:43 poslijepodne »
Imam i stalak za aparat, dragi si ga nedavno kupio  :grin:, a ovo tajmer i makro mod, to moram proučit  :evil:

Inguan

• Gost
« Odgovori #12 : Listopad 12, 2009, 23:08:07 poslijepodne »
tako je najbolje posto su pauci vecinu vremena mirni to je najbolja opcija za dobivanje najboljih rezultata ili ono s puno svijetla

Offline Harley

• Senior član
  • Back Door Man
« Odgovori #13 : Veljača 17, 2010, 09:33:03 prijepodne »
stativ je prvo pravilo makro fotografiranja...

B. smithi, P. murinus, N. chromatus, A. geniculata, P. regalis, P. rufilata, B. albopilosum, C. cyaneopubescens, P. cambridgei...