Tema: akvarij-terarij  (Posjeta: 6751 )

Offline feniks

• Junior član
  • **
« : Listopad 12, 2013, 20:29:35 poslijepodne »
Pozdrav imao sam ribice pa su uginule,ali je ostao njihov veliki akvarij... Planiram kupiti 2 gekona pa sad htio bih im raditi tararij od tog akvarija ali cuo sam da trebam napraviti ventilaciju... Moze neko reci kako da to izvedem ( akvarij je zatvoren poklopcem )

Offline melek

• Junior član
  • **
    • Akvaristi.org
« Odgovori #1 : Listopad 12, 2013, 20:43:07 poslijepodne »

ja sam stavio staklo odozgo i izbušio 6 rupa    , ne znam kakva ventilacija treba gekonima   ali kakva god  trebaš negdje valjda izbušiti da zrak može prolaziti .. 
letim , lebdim , razbijam armature glavom rukama i nogama , hodam po vodi , dobar sam jaran sa batmanom , supermenom , spidermanom i ostalim marvelovim junacima :Đ

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #2 : Listopad 13, 2013, 08:44:31 prijepodne »
Jako je teško bušiti staklo, tako da možeš staviti poklopac od nekog drugog materijala te na njemu izbušiti rupe za ventilaciju i staviti

a možeš staviti i traku čelične mrežice (kao za komarce) ili ovoga

Ove dvije zadnje opcije možeš ukombinirati i uz stakleni poklopac, odrežeš komad stakla po dužini, a onda ubaciš tu mrežicu/metalnu pločicu za ventilaciju. Ovisno o temperaturi prostorije, možda možeš i cijeli poklopac ostaviti u toj mrežici. Jednu ideju imaš u ovoj temi http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1473.0.

Najbolja je dijagonalna ventilacija, pa ako imaš volje i vremena, možeš odlijepiti još i prednju stranu terarija i tu ubaciti dodatnu traku mrežice za ventilaciju.
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2013, 08:55:05 prijepodne blacid »

Offline feniks

• Junior član
  • **
« Odgovori #3 : Listopad 13, 2013, 10:02:06 prijepodne »
mislim da sam skužio ali me buni kako onda zivotinju izvaditi van ako je mrezica gore ?

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #4 : Listopad 13, 2013, 13:24:09 poslijepodne »
Ako ćeš cijeli poklopac u mrežicu, ona se ne lijepi direktno na akvarij/terarij, već na neki okvir (drveni ili stakleni). Možeš staviti klizače da poklopac bude klizni ili ga samo staviš bez ikakvog fiksiranja. Možda je bolja varijanta gdje je dio poklopca u mrežici koju onda zalijepiš na akvarij/terarij, a drugi dio poklopca napraviš od stakla/drveta/plastike i taj dio bude pomičan.

Evo nekoliko mojih terarija za tarantule da vidiš ideju:

klizni poklopac (vodilice su staklene)

A ovo sam našla na googleu:

« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2013, 13:29:56 poslijepodne blacid »

Offline feniks

• Junior član
  • **
« Odgovori #5 : Listopad 13, 2013, 15:12:35 poslijepodne »
hvala ti na trudu sto si mi sve to objasnila,nemogu ti odg na pm neam dovoljno postova jos... Odlucio sam da cu za pocetak kupiti terarij neki manji a kasnije akvarij pretvoriti u veliki terarij :D

Offline rockerma

• Junior član
  • **
« Odgovori #6 : Studeni 01, 2013, 23:16:54 poslijepodne »
Mali terariji su ti baš jeftini za napravit, možeš i od stakla... za par sto kuna i uz malo mašte sve se da. DIY je, meni osobno, najdraži dio svakog hobija.  :afro:

Offline strozni

• Junior član
  • **
« Odgovori #7 : Studeni 03, 2013, 14:18:20 poslijepodne »
ili kupiš akvarij, pa ne stavljaš gornji dio uopće, ako je leopard geckon (ne moze se po staklu penjat), za 100 kn sam nabavio 50x30x30, nov u oglasnicima

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #8 : Studeni 03, 2013, 15:22:32 poslijepodne »
ili kupiš akvarij, pa ne stavljaš gornji dio uopće, ako je leopard geckon (ne moze se po staklu penjat), za 100 kn sam nabavio 50x30x30, nov u oglasnicima

Ali žohari se mogu penjati po silikonu i tako bježati van!

Offline strozni

• Junior član
  • **
« Odgovori #9 : Studeni 03, 2013, 18:59:33 poslijepodne »
na pincetu ce dobivati prehranu pa je ok  :smil42c3e9b74e235:

Offline rockerma

• Junior član
  • **
« Odgovori #10 : Studeni 04, 2013, 00:18:43 prijepodne »

Ali žohari se mogu penjati po silikonu i tako bježati van!

Pogotovo lateri...  :smil42c703bf5cc78: