Tema: Smanjenje abdomena -b. albopilosum ??  (Posjeta: 1665 )

Offline INTERCEPTOR-CK

• Početnik
  • *
  • I noga u guzicu je korak naprijed ;)
« : Kolovoz 06, 2014, 20:48:52 poslijepodne »
Poštovani,

Da se predstavim ja sam Željko i trenutno živim u Zagrebu i vec 3 godine imam b. albopilosum .
Neki dan sam uočio da se je abdomen kod pauka smanjio...i da je dosta neaktivna.Odma sam pomislio na dehidraciju pošto me nije bilo doma 4 dana te sam  odma navlažio terarij i nalio vodu u posudicu.Z sad se nije nista bitno promjenilo pa bih Vas molio za savjet.
Ps-nadam se da je ženka jer ne vidim kukice na nogama ukoliko bi bio mužjak spreman za parenje.
Hvala unaprijed !!
 :smil4094ce494fac7:
I noga u guzicu je korak naprijed ;)

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Kolovoz 06, 2014, 22:07:16 poslijepodne »
Dobro došao! 506

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #2 : Kolovoz 07, 2014, 10:43:14 prijepodne »
Pozdrav i  506

Postoji nekoliko razloga za smanjenje abdomena: pauk se presvukao (moj albopilosum se voli zakapati pa dobro sve pregledaj ne bi li pronašao košuljicu), ozljeda (pogotovo jer albopilosumi imaju tanju kožu s donje strane abdomena pa može doći do puknuća čak i od trenja), dehidracija....

Obzirom da ta vrsta ne zahtjeva visoku vlažnost, a i dao si mu vode, očito se ne radi o ovom zadnjem. Možeš li staviti koju sliku pauka? Slikaj ga odozgo i ako ikako možeš odozdo dok je na staklu da vidimo spolna obilježja.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2014, 10:50:57 prijepodne blacid »

Offline INTERCEPTOR-CK

• Početnik
  • *
« Odgovori #3 : Kolovoz 07, 2014, 18:37:53 poslijepodne »
Hvala Vam.
Nemogu staviti sliku jer nikada ne plazi po staklu..tj probala je jos ko mala i pala..pa vise ne pokusava  :laugh:.....stavit cu sliku ovak kak je...znam da se nije preslacila vec duze vrijeme..i sad cijelo vrijeme sjedi na posudici sa vodom sa abdomenom na vodi i noge su joj skoro pa sklupcane... :smil4093e95ebc67a:

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #4 : Kolovoz 08, 2014, 10:55:15 prijepodne »
Čudno mi je da se radi u dehidraciji jer nisu to pauci kojima treba visoka vlažost i 4 dana bez vode ne bi trebala na njih utjecati.

Jesi li vidio da je pauk pio vode? Ako se radi o dehidraciji, možeš ju probati uzeti u ruke i kapati joj na usta ili joj uroniti usta u posudu s vodom, jer moguće je da je pauk preslab da sam pije. Druga opcija je staviti ju u nekakvu kutiju sa navlaženim papirom i posudom za vodu te sve povremeo špricati - pogledaj video:
https://www.youtube.com/watch?v=9lAx1z6vKZE

Svakako stavi sliku da vidimo o čemu se radi.

Ako je u pitanju spolno zreli mužjak, ovakvo ponašanje je normalno pred kraj njihova životna vijeka i nećeš moći puno pomoći.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 08, 2014, 11:00:20 prijepodne blacid »

Offline INTERCEPTOR-CK

• Početnik
  • *
« Odgovori #5 : Kolovoz 09, 2014, 21:22:03 poslijepodne »
Hvala Vam...
Nazalost nemogu poslati fotografiju zbog nekve greske..albopilosum je jos uvijek kod vode i pije vodu,,ali je vidno slab...nadam se da ce se oporaviti ili je nazalost muzjak .  :embarrassed:

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #6 : Kolovoz 19, 2014, 11:01:19 prijepodne »
Meni se čini da se radi o UM mužjaku ovako po priči i što sam pročitao u postovima iznad... Slikaj je obavezno i postavi ovdje pa ćemo ti reći sa sigurnošću
respect