Tema: P. Rufilata info.  (Posjeta: 4352 )

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #15 : Rujan 09, 2014, 13:34:47 poslijepodne »
Super i sad je čuvaj!  :smil42c642f95f382:

Offline samurai1985

• Početnik
  • *
« Odgovori #16 : Rujan 11, 2014, 21:30:07 poslijepodne »
Pozdrav svima,kao što već i znate imam P.Rufilata sling 2 cm,i kod mene je 5-6 dana,držim je u kutijici za uši i stavio sam jedno drvce horizontalno da se može penjati i naravno malo nakvasio treset.
Ponudio sam joj za hranu tenebrie ono malo veće i lateralise malo veće ali ništa neće da jede zaobilazi ih,PA ME INTERESUJE KAKO USTVARI HRANITI SLINGOVE I KOJA JE HRANA NAJBOLJA ZA NJIH I VELIČINA

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #17 : Rujan 11, 2014, 21:51:59 poslijepodne »
Najbolja hrana za mlade tarantule su žohari blatta lateralis jer ih ima u veličinama od oko 3 mm do oko 3 cm. Veličina plijena tarantule ne bi smjela biti veća od abdomena tarantule. http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=18.0
http://www.teraristika-hr.com/insekti/blatta-lateralis/blatta-lateralis-turski-zohar/
Možda ne želi jesti jer se uskoro treba presvući, a možda joj je ovo s bijegom iz kutijice bilo prestresno. Tarantule ne jedu prije presvlačenja i poslije presvlačenja. Ne brini tarantule mogu i više od 1 mj bez hrane.
Evo i još najčešća pitanja tu piše nešto o presvlačenju tarantula  http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1135.0.  Ako je tijelo tarantule potamnilo onda će se vjerojatno ubrzo presvući pa joj je potrebno podignuti postotak vlage u terariju.   :smiley:
« Zadnja izmjena: Rujan 11, 2014, 21:57:27 poslijepodne Bruno »

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #18 : Rujan 12, 2014, 16:34:26 poslijepodne »
Za slingove ti je najbolja hrana lateri. Općenito su žohari najbolja hrana za tarantule.
Mislio sam da si negdje bliže imam dosta mini latera viška al ovako da Sarajeva teško   :cry:
respect

Offline samurai1985

• Početnik
  • *
« Odgovori #19 : Listopad 07, 2014, 21:45:25 poslijepodne »
Moje tarantule:
P.rufilata 3cm
Lasidora parahybana 3cm
Grammostola pulchripes ženka 13 cm
I napokon stigla mi je i P.metallica 6cm.
Mogu li male upute oko P.metalice 6cm:
-hranjene
-vlažnost
-tempteratura
i dali treba sklonište.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #20 : Listopad 07, 2014, 22:44:29 poslijepodne »
P. metalica
Ovo je arborealna tarantula koja treba terarij dimenzija 30 x 30 x 45 cm, ima jako jaki otrov, agresivna je te nije primjerena početnicima. Temperatura bi trebala biti između 22*C i 30*C. Vlaga treba biti između 75-80%, naravno u vrijeme presvlačenja treba povisiti vlagu!  Dok je mala možemo je hraniti svaki treći dan, a odrasle jedinke je dovoljno hraniti svakih 7 dana. Stavi joj neku duplju, kokosov orah i sl na povišeno mjesto... Ovako kako je na linku: http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=958.0! Već imaš P. rufilatu, ova tarantula je iz istog roda  pa trebaš s njom postupati slično kao s p.rufilatom! Stavi nam slikice svojih paukića  :smil42c3e9b74e235:!
Evo to bi bilo ukratko i  :smil4094cdc20fce7:!
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2014, 22:47:19 poslijepodne Bruno »

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #21 : Listopad 08, 2014, 01:31:29 prijepodne »
Poecilotherie ti sve traže iste uvjete držanja. Znači radiš sve isto ko s rufilatom .
Ja imam nekoliko P. metallica,vlažim im jednom tjedno ( i treset i jednu bočnu stranicu ) Treset malo više , stranicu samo špricnem one vodene maglice da se tek toliko vide sitne kapljice po stjenki. Hranjenje i velike i male matellice dobiju jednom tjedno latera koji je nešto manji od veličine njihovog tijela. Ova najveća mazne i odraslog dubija al ne baš svaki tjedan.  Tremperatura ti je ok sobna , moje nikad nisu bile ispod 19°C . Uglavnom su na 22-27 zavisi o godišnjem dobu. Po ljeti zna biti i 30 al ne smeta im. Što im je toplije , aktivnije su , više jedu a samim time i brže rastu.
Za sklonište je dovoljno staviti neku duplju ili drvo i ona će si već složiti nešto oko toga. Prije toga prokuhaj / ispeci na par minuta to drvo.... Nikako ne stavljaj crnogoricu ili orah.. hrast je najbolji po meni.

Znači vlaži kako sam ti rekao i nema apsolutno nikakve potrebe za dizanjem vlage.
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2014, 01:28:10 prijepodne blacid »
respect

Offline samurai1985

• Početnik
  • *
« Odgovori #22 : Listopad 08, 2014, 19:37:17 poslijepodne »
Hvala Grozota  :smil4094ce494fac7: