Tema: Pozdrav :)  (Posjeta: 1566 )

Offline karlo007

• Početnik
  • *
« : Kolovoz 16, 2014, 15:24:26 poslijepodne »
bok ljudi :)
Ja sam Karlo , dolazim iz Zagreb.  Inace imam doma 3 kornjace  i pesa (zlatni retriver ) . Ali zadnja dva mjeseca poceo sam razmisljat da si kupim tarantulu iskreno razmisljo sam najvise o b.smithi al nekako sam iz članaka shvatio da bas nije zivahan u terariju tako da bi volio cut vas prijedlog :)

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Kolovoz 16, 2014, 15:34:39 poslijepodne »
Dobro došao  506! Lasiodora parhybana je aktivna i jako brzo raste u prosjeku naraste 20 cm, a može dostići i 25 cm!!! B. Smithi nije previše aktivna i sporo raste, ali ima prekrasne boje!  :smil42c642f95f382:

Offline xkovax

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Kolovoz 16, 2014, 16:40:01 poslijepodne »
dobro došao.... 506 vidi mene kao neki stari forumaš

Offline karlo007

• Početnik
  • *
« Odgovori #3 : Kolovoz 16, 2014, 21:34:19 poslijepodne »
-Koja je najbolja vrsta za samog pocetnika. Htio bi kao sto sam reko da bude neagresivna  al da bude zivahna da ne bude stalno na jednom te istom mjestu , nebi bas ni htio da raste puno  i da bude povoljna jel planiram kupit odraslu ženku i da bilo bi jos pozeljno da bude neka malo rijeda vrsta :)

-Htio bi pitat sto se tice terarija koja bi bila unirvezalna velicina  ja sam planiro kupit terariji za cijeli zivot tarantule planiro sam 40 x30 x30 ili 40x35x35  al svaki od tih mi je pre plitak jel volio bi kupit terarij sa kliznim vratima  al kad stavim zemlju necu moc otvorit vrata jel zemlja mora bit min 10 cm koliko sam shvatio?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #4 : Kolovoz 16, 2014, 22:46:09 poslijepodne »
B. Smithi je neagresivna i ne naraste puno! Nije pretjerano aktivna, ali ne stoji baš stalno na jednom mijestu. Terarij za odraslu jedinku ovog pauka bi trebao biti dimenzija 40x30x30 cm. Minimalno treba 10 cm treseta za podlogu. Evo link o B. Smithi: http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=50.0. Najbolje tarantule za početnika su ti gramostole i brachypelme!!!  :smil42c642f95f382:
Lasiodora parhybana je aktivna brzo raste, nije baš agresivna vrsta tarantule. Jedino naraste 20 cm, a može i do 25 cm. I bila bi dobra za početnika. Terarij za nju bi trebao biti dimenzija 50x40x40 cm.

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #5 : Kolovoz 17, 2014, 16:11:12 poslijepodne »
-Koja je najbolja vrsta za samog pocetnika. Htio bi kao sto sam reko da bude neagresivna  al da bude zivahna da ne bude stalno na jednom te istom mjestu , nebi bas ni htio da raste puno  i da bude povoljna jel planiram kupit odraslu ženku i da bilo bi jos pozeljno da bude neka malo rijeda vrsta :)

-Htio bi pitat sto se tice terarija koja bi bila unirvezalna velicina  ja sam planiro kupit terariji za cijeli zivot tarantule planiro sam 40 x30 x30 ili 40x35x35  al svaki od tih mi je pre plitak jel volio bi kupit terarij sa kliznim vratima  al kad stavim zemlju necu moc otvorit vrata jel zemlja mora bit min 10 cm koliko sam shvatio?

Terestrijalne tarantule nisu dobri penjači pa se preporuča da je udaljenost od treseta do vrha terarija otprilike jednaka rasponu paukovih nogu kako se pauk ne bi ozlijedio prilikom pada. Zbog toga, a i zbog lakšeg pristupa su terariji s poklopcem puno bolje rješenje od ovih s kliznim vratima.

Terarij se kupuje prema veličini tarantule pa ako slučajno ne misliš odmah uzimati odraslu jedinku, malog pauka možeš držati i u plastičnim posudama odgovarajuće veličine. Više o tome kao i o vrstama koje su idealne za početnike imaš ovdje
http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1135.0

Uz L.parayhbanu, razmisli o C.cyaneopubescens - nije agresivna vrsta, ali je dosta aktivna jer stalno plete  :smil42c3e9b74e235: