Tema: Pozdrav!! ;)  (Posjeta: 5857 )

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #15 : Kolovoz 17, 2014, 21:03:19 poslijepodne »
Pa da, ne bi trebalo bit problem.
Nisam ja još uzeo taj terarij al činio mi se dobar (i oblikom i čvrstinom), jedino me malo zezala ta visina i to što je s tri strane od drveta.
Al eto, čini se da to i nije problem.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #16 : Kolovoz 17, 2014, 21:06:26 poslijepodne »
Visina je super!!!   :smil42c642f95f382: Ma ne brini sve će biti ok i terarij i zmija. Za koju si se odlučio na kraju?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #17 : Kolovoz 17, 2014, 21:10:45 poslijepodne »
Rasvijeta inaće za zmije koje su noćne u staklenim terarijima  nije potrebna jer im je pririono osvijetljenje dovoljno.

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #18 : Kolovoz 17, 2014, 21:15:00 poslijepodne »
A ne znam, nekako su mi najprivlačnije (bar za prvu zmiju) kukuruzna i mliječna.
Sad mi je teško između tih dviju odlučit kad su skoro iste (naravno, ne izgledom).
Moram i opremit terarij, pronać stalni izvor hrane i na koncu naći i uzgajivača.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #19 : Kolovoz 17, 2014, 21:21:27 poslijepodne »
Meni su kukuruzne super. Moja nije nimalo plašljiva! Ja u terarij gurnem ruku ona je u terariju izvan kućice i ne mrda, a pred večer i na večer samo malo otvorim vrata od terarija, a ona već ide van. Pre super mi je!!!  :smil42c642f95f382:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 17, 2014, 21:24:43 poslijepodne Bruno »

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #20 : Kolovoz 17, 2014, 21:29:53 poslijepodne »
Pa mislim čak da bih i mogao uzet kukuruznu.
Izgledaju super, a i čini mi se da nisu previše zahtjevne.
A i koliko sam čuo, u početku budu malko nemirne al s vremenom se naviknu na dodir i sve to.
Jeste imali problema s hranjenjem, vidim da ponekad ljudi imaju problema s tim?

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #21 : Kolovoz 17, 2014, 21:35:38 poslijepodne »
Pa mislim čak da bih i mogao uzet kukuruznu.
Izgledaju super, a i čini mi se da nisu previše zahtjevne.
A i koliko sam čuo, u početku budu malko nemirne al s vremenom se naviknu na dodir i sve to.
Jeste imali problema s hranjenjem, vidim da ponekad ljudi imaju problema s tim?

Ja imam problema s jednom, tu i tamo ima periode kada odbija hranu, ali vjerojatno je to normalno za odraslog dečka (bitno je da ne gubi na težini  :smil42c3e9b74e235:). Zato sam ti rekla da je bolje uzeti nekoliko, dok odmrzneš miša i vidiš da ga jedna neće, ubaciš drugoj  :smil42c703bf5cc78:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 17, 2014, 21:37:14 poslijepodne blacid »

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #22 : Kolovoz 17, 2014, 21:36:54 poslijepodne »
Nečeš pogriješiti ako je uzmeš! Moja je od početka bila stvarno pre mirna i nikada nije pokazivala znakove agresivnosti niti nikada nisam imao problema s hranjenjem! Ona je najjednostavnija zmija za držanje u zatočeništvu. Jede od početka mrtve miševe! Kupio sam je kad je bila duga samo 25 cm.

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #23 : Kolovoz 17, 2014, 21:45:32 poslijepodne »
Ja imam problema s jednom, tu i tamo ima periode kada odbija hranu, ali vjerojatno je to normalno za odraslog dečka (bitno je da ne gubi na težini  :smil42c3e9b74e235:). Zato sam ti rekla da je bolje uzeti nekoliko, dok odmrzneš miša i vidiš da ga jedna neće, ubaciš drugoj  :smil42c703bf5cc78:

Ne znam, malko me je strah uzet odmah na prvu više zmija. Može bit svašta nešto...
Kako je natraš na kraju da jede?

Nečeš pogriješiti ako je uzmeš! Moja je od početka bila stvarno pre mirna i nikada nije pokazivala znakove agresivnosti niti nikada nisam imao problema s hranjenjem! Ona je najjednostavnija zmija za držanje u zatočeništvu. Jede od početka mrtve miševe! Kupio sam je kad je bila duga samo 25 cm.

Da, zato bi i je i uzeo.
Gledao sam po internetu da ih neki i hrane živim miševima al navodno nekad može i zmija izvuć deblji kraj.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #24 : Kolovoz 17, 2014, 21:49:32 poslijepodne »
Ima više načina da zmiju natjeraš da jede! Jedan je da zmiju staviš u posebnu zatvorenu kutiju preko noći sa mrtvim mišem te ga ona preko noći pojede.  :smil42c3e9b74e235:

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #25 : Kolovoz 17, 2014, 21:56:35 poslijepodne »
Na ovim video klipovima po YouTube, kukuruzna ih pojede vrlo brzo.
Za nekih par minuta...
Posebno kad su pinky miseve.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #26 : Kolovoz 17, 2014, 22:03:37 poslijepodne »
Ma sa kukuruznima nema nikakvih problema ja dok svoju hranim stavim je u posebnu kutiju za hranjenje i ona već zna da se tu dobivaju mišeki i čim spustim mišeka s pincetom prema njoj ona odma skoći na miša i proguta ga u roku 2 minute pa je još ostavim 20 min u kutiji nakon hranjenja da se malo smiri i da je još ne uznemiravam!  :smil42c3e9b74e235:

Offline Cáelbad

• Početnik
  • *
« Odgovori #27 : Kolovoz 17, 2014, 22:08:50 poslijepodne »
Znači tvoja je baš dobra skroz.  :smil4094cd804f7c4:
Čini mi se da bih i mogao kukuruznu uzeti. 
I nadati se da će biti kao tvoja.
A reci mi još jel bilo problema s presvlačenjem?
Toga se isto bojim, da ne zaksnim podići vlažnost.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #28 : Kolovoz 17, 2014, 22:23:07 poslijepodne »
Nije bilo problema. Kod nje u terariju vlažnost treba biti oko 60%, a za vrijeme presvlačenja treba biti 70-80%. Kada se treba presvuči prepoznaš tako da vidiš da je zmija pobljedila i koža joj nije sjajna i vidiš da joj je oko zamagljeno plave ili sivkaste boje. Neki misle kada ta zamagljenost i mutnost prođe da je zmija pojela svlak, ali nije nego će se tada kroz koji dan presvuči.  :smiley:

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #29 : Kolovoz 17, 2014, 22:33:26 poslijepodne »
Kod snow i blizzard je malo teže po boji zmije skontati kada će presvlačenje, ali s vremenom naučiš vidjeti i promjene u ponašanju. Dok god imaš u terariju posudu s vodom dovoljno veliku da zmija uđe u nju, ne bi trebalo biti problema. A ako se unatoč tome dogodi da se ne presvuče u komadu, uvijek ju možeš okupati i istrljati vlažnim ručnikom.