Tema: Pozdrav  (Posjeta: 6357 )

Offline error385

• Junior član
  • **
« : Listopad 02, 2014, 18:35:21 poslijepodne »
Pozdrav...
Matija, 27 god, iz Siska (ovaj grad što iskače iz paštete zadnjih dana zbog svoje ekonomsko-gospodarske perspektive)...
Neko duže vrijeme planiram nabavit zmiju... volim atraktivne (neobične) boje, i veličina odrasle max 2m. može nekoliko savjeta oko vrste?
Nešto za čim patim je morelia viridis, mada sam pročitao svašta o njima (neko kaže nije za početnike, neko da je samo da joj treba osigurat uvjete dobre... terarij planiram opremit maksimalno i ne planiram štedit na opremi (sve digitalno i sve automatika  :smiley: ) pošto se zna desit da me zbog posla nema doma po 16 sati... tu ne planiram štedit... može nekoliko savjeta i oko ovoga...
Najradije bi uzeo bebača pa me zanima jel ima neki uzgajivač Chondrosa kod nas ili u okolici RH?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Listopad 02, 2014, 19:42:18 poslijepodne »
Pozdrav i  506!
Najbolje zmije za početnike su kukuruzne zmije, mlijećne zmije, kraljevski pitoni, kraljevske zmije, štakorašice... Zeleni pitoni-morelia viridis baš i nije preporučljiva za početnike zbog svoje agresivnosti, zubiju od 1,5 cm, uvjeta držanja itd... Evo ovdje možeš pročitati ukratko o njima: http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=2087.0:smil42c3e9b74e235:
Evo i o kukuruznim zmijama: http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=2076.0
Kukuruzne zmije možeš pronaći u puno morfova: http://iansvivarium.com/morphs/species/elaphe_guttata/!

:smil4094cdc20fce7: Bruno

Offline error385

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Listopad 02, 2014, 21:08:47 poslijepodne »
iskreno što više gledam kukuruzne ili mliječne to mi se više sviđaju  :smiley: možda i nije najpametnije odmah ići na Chondrosa, iako mi je on 100% sljedeća  :azn:
kukuruzne su mi fora što su poprilično aktivne... jel ima neki uzgajivač koji ima veći broj morfova da mogu izabrat ili ostajem ograničen na ono šta nađem u pet shopovima? htio bi ju uzet dok je mala pa mislim da pet shopovi otpadaju, jesam li u pravu?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #3 : Listopad 02, 2014, 21:40:41 poslijepodne »
Kukuruzne su ti odličan izbor i biti ćeš prezadovoljan!  :laugh:
Imaš puno uzgajivača kukuruznih zmija, a i nije dobro kupovati životinje u pet shopovima!  :smil42c3e9b74e235: Napišem ti u poruke uzgajivače kukuruznih zmija! Pogledaj poruke! :wink:
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2014, 21:54:16 poslijepodne Bruno »

Offline xkovax

• Junior član
  • **
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2014, 10:05:15 prijepodne »
Pozdrav,  506 sretno s nabavom pogledaj i mliječne imaju zanimljive boje....

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #5 : Listopad 04, 2014, 01:55:02 prijepodne »
Pozdrav i  506
Ako si ovaj vikend blizu Zgb- svrati do velesajma na AkTer. U nedelju će biti velika burza životinja, biti će dosta zmija po promotivnim cijenama pa navrati
respect

Offline error385

• Junior član
  • **
« Odgovori #6 : Listopad 04, 2014, 17:04:29 poslijepodne »
Mislim da bi trebalo uvesti novo pravilo na forumu, "zabranjeno soljenje rana drugih korisnika"  :smiley: Naime nema terorije da mogu stić na AkTer zbog posla, tek se u utorak vraćam doma... planirao sam svakako posjetit AkTer, međutim... jbg
Svakako bi poslje utorka krenuo u nabavku životinjice, pa molim sve prijedloge... di? kako? zašto?  :smil4094ce494fac7:

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #7 : Listopad 04, 2014, 17:10:04 poslijepodne »
Napisao sam ti u poruke uzgajivača kod kojeg možeš uzeti sve. Samo nazoveš i dogovoriš se snjim i informiraš!  :smil42c3e9b74e235: Evo sada ti u poruke napišem njegov broj mobitela i imaš PORUKU.  :smiley:
 :smil4094cdc20fce7:
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2014, 17:32:35 poslijepodne Bruno »

Offline error385

• Junior član
  • **
« Odgovori #8 : Listopad 04, 2014, 17:14:04 poslijepodne »
Hvala Bruno na trudu, zaista cijenim... kad se sretnemo imaš pivo  :smil4094ce494fac7: kontaktiro sam one što si mi poslo u pm, doduše preko facebooka ali nitko niš ne odgovara... najbolje će biti preko moba... nevjerujem da im nije u interesu prodat...

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #9 : Listopad 04, 2014, 20:58:48 poslijepodne »
Kakav terarij tražiš ? Stakleni ili kombinacija drvo i staklo .. Ako hoćeš stakleni tu imaš člana našeg  foruma Marijan1712 . Dečko radi terarije kakvi ti god padnu na pamet . Kvaliteta je odlična a cijena puno puno jeftinije nego i ijednom pet shopu ili web dućanu . Može ti staviti i žarulju i sve ostalo kaj je potrebno....
Masa članova ovog foruma uzima od njega ( pa tako i ja)  i mogu reći u ime svih njih da se nikad nitko nije žalio na kvalitetu ili cijenu , dapače samo su pohvale padale

Za sve ostale informacije javi mi se na mail pa možda ti mogu srediti i određenu zmiju po nekoj razumnoj cijeni . Zavisi kaj si na kraju odlučio koji ćeš zmiju uzeti

grozota.h@gmail.com 
Hrvoje
respect

Offline error385

• Junior član
  • **
« Odgovori #10 : Listopad 04, 2014, 21:25:27 poslijepodne »
Iskreno ja bi Moreliu viridis, ali sam se malo prepao jer sam na dosta mjesta pročitao da nisu za početnike  :cry: ugl. kod nje mi se najviše sviđa ta viper glava i ta bolesna boja... eto u tom smjeru treba ić... boja mi je nekako najbitnija pošto ću sve ostalo (terarij, oprema...) podredit tome kad odlučim... ja bi i Chondrosu osigurao uvjete da budu 100% što mu treba, ali nekako se plašim tih napisa o veličini zubiju i bla bla... možda je pametnje ne uzeti ga za prvu... najbitnije mi je nekako da veličina odrasle nije preko 2 m i da bude totalno ludih boja/boje (jednobojna, višebojna tak svejedno)... kao što rekoh sve ostalo će se njoj prilagodit...

edit: I moram napomenut da imam dosta iskustva sa tehnikom (timeri, rasvjeta, ovlaživači, termometri, mjerači vlage i sva ta pripadajuča oprema osim grijača) tako da mi to neće biti problem... tj. imat će uvjete točno onakve kakvi trebaju bit, to jednostavno mora bit...  :smiley:
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2014, 21:31:17 poslijepodne error385 »

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #11 : Listopad 04, 2014, 21:31:41 poslijepodne »
Morelia se da naći vani po sajmovima od 250-300 eura pa na više, kod nas malo teže ( čitaj od preprodavača , upitnog porijekla)  , al za prvu zmiju ti je najbolje uzet mlječnu , kukuruznu ili kraljevskog pitona.
respect

Offline error385

• Junior član
  • **
« Odgovori #12 : Listopad 04, 2014, 21:33:42 poslijepodne »
sve nabrojano dolazi u obzir, boja će presudit u ovom slučaju i ono što se nudi... i svakako bi ju htio kupit dok je mlada, želim ju prati od samih početaka...
poslao sam ti mail... pa kad stigneš pogledaj...
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2014, 21:44:02 poslijepodne error385 »

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #13 : Listopad 04, 2014, 21:44:52 poslijepodne »
Odgovorio sam ti . aj mi se javi na face što prije da ti šibnem neke linkove
respect

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #14 : Listopad 04, 2014, 21:48:35 poslijepodne »
Ja bih ti za prvu zmiju preporučio kukuruznu zmiju  :smil42c3e9b74e235:, ima ih u lijepim bojama, mirne su, aktivne, nama problema s njima...