Tema: Pozdrav!  (Posjeta: 2256 )

Offline Paloco

• Junior član
  • **
« : Studeni 08, 2014, 13:07:15 poslijepodne »
Pozdrav! Ja sam Leon i vjerovali ili ne, nemam niti sam imao neku "egzotičnu" životinju poput tarantule, guštera ili zmije iako bih si htio nabaviti. Prvotna ideja je bila da nabavim bradatu agamu, ali kako mi je soba vrlo mala ne bih ju imao di staviti. Trenutno se dvoumim između tarantule(neka početnička vrsta) i l.gekona. Iako se gospođa majka baš ne slaže sa idejom da si uzmem tarantulu mislim da bih ju uspio nagovoriti nakon nekog vremena ali bit će teško 446 A s druge strane l. gekona ili bilo koju vrstu gekona nikad nisam uživo vidio te ne znam što mogu očekivati što se tiče njih i bi li mi se svidjeli kao životinje. Što Vi predlažete? Svi savjeti su dobrodošli  :smil42c3e9b74e235:  :smil4094cdc20fce7: :smil4094cdc20fce7:
RIP Aziz "Zyzz" Shavershian 24.3.1989.-5.8.2011. Son of Zeus, Brother of Hercules, Father of Aesthetics <3

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Studeni 08, 2014, 14:56:04 poslijepodne »
Pozdrav i dobro došao  506!
Ja ti za guštera predlažem novokladonijskog gekona-correlophus ciliatus, sigurno će ti se svidjeti jer su preslatki i zanimljivi, skaču s ruke na ruku kao žabice  :smil42c703bf5cc78:! To je arborealna vrsta guštera koja živi u šumama Nove kaladonije. Naraste oko 20 cm, a životni vijek je oko 15 godina. Mirne je naravi i može se naučiti da bude miran na rukama. Noćna je životinja, te danju spava, što znači da mu UV lampa, neonka netrebaju, smeta mu dodatna svijetlost.Mijenja boju prema svom raspoloženju od žučkaste, smeđkaste pa do tamnosmeđe u svim varijacijama! Netreba veliki terarij, te je za jednu odraslu jedinku potreban terarij minimalnih dimenzija 30 x 30 x 45 (dxšxv)! Terarij treba biti arborealan jer ova vrsta gekona najviše vremena provodi u krošnjama drveća i grmlja! Živi u vlažnom staništu pa terarij treba prskati svaki dan, vlaga treba biti između 70-80%. Temperatura treba biti između 24-27*C danju, a noću oko 22*C. Temperatura NIKAKO nesmije biti preko 27*C jer ih viša temp. brzo ubija, to je problem ljeti pa ih trebamo staviti u najhladniji dio stana! Ako ti temperatura u sobi pada ispod 23*C, postavi mu noćnu žarulju, ona ga grije, nemoj staviti dnevnu ili možeš postaviti grijač, ja sam svojem stavio noćnu žarulju jer smatram da je za ovu vrstu bolji izvor topline od grijača! Za podlogu je najbolje koristiti kokosov treset. Hrane se kukcima, ja svojeg hranim s nekoliko vrsta kukaca: cvrčcima, žoharima(B. dubia i Bllata lateralis) i brašnarima. Potrebno je kombinirati nekoliko vrsta kukaca da bi hrana bila što raznolikija. Stalno treba imati kukce u posudi za hranom i daješ mu kukaca koliko može pojesti, vrlo je važno da mu svaki drugi dan stavljaš dodatke prehrani kalcij+D3 i multivitamin, to je obavezno! Lickaju, tj. jedu i kašice, imaš baš pravu namjenjenu za ciliatuse, vočne kašice za bebe (moj najviše voli jabuka-banana kašicu), a možeš mu i zgnječiti i bananu pa ponuditi, ja mu dajem i pravu za ciliatuse i ove za bebe. Kašica treba biti stalno dostupna u terariju, stavi ju u nekakav čep od boce i mjenjaj ju svaki dan kako nebi došlo do plijesni. Treba postaviti posudu ua vodu. Evo to bi bilo nešto o njima, ako te još što zanima ili ti nije jasno slobodno pitaj  :smil4094cdc20fce7:!
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2014, 15:22:54 poslijepodne Bruno »

Offline Hrga

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Studeni 08, 2014, 15:40:42 poslijepodne »
dobro došao leone  :biggrin:
G.pulchripes, B.smithi, A.versicolor C.cyaneopubescens, T.cupreus

Offline Paloco

• Junior član
  • **
« Odgovori #3 : Studeni 08, 2014, 19:09:16 poslijepodne »
Hvala Bruno i Hrga :)
Bruno hvala što ste me upoznali s ovom vrstom guštera, te će izbor vrlo vjerovatno pasti na tu vrstu :)
Ugl. imam par pitanja koja će Vama vjerovatno biti glupa  446
1. Jel mu se kukci ostavljaju u posudici dok ih ne pojede ili se vade nakon nekog vremena? cca koja količina kukaca?
2. Jel mu se daju živi ili mrtvi kukci?
3. Koliko često se hrane?
4. Ima li netko koga znate da ih prodaje?
5. Gdje mogu naći terarije takvih dimeznija, mislim na jeftinije varijante od onih iz pet shopova?
PS Iz Zagreba sam :)
RIP Aziz "Zyzz" Shavershian 24.3.1989.-5.8.2011. Son of Zeus, Brother of Hercules, Father of Aesthetics <3

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #4 : Studeni 08, 2014, 19:37:40 poslijepodne »
Na forumu smo svi na ti bez obzira na dob   :smil42c3e9b74e235:!
Nisu pitanja glupa, slobodno pitaj!
1. Ja mu stavim u posudicu oko 20-25 kukaca, kako ih on jede ti mu nadopunjavaš posudicu, a kukce koji možda uginu izvadiš van!
2. Daju mu se živi kukci, nikako mrtvi. Od kukaca mu možeš davati žohare, brašnare, cvrčke i skakavce prikladne veličine. Veličina kukca nesmije biti veća od razmaka između gušterovih očiju.
3. Uvjek trebaju imati dostupnu hranu u jednoj posudici kukce, a u drugoj posudici (čep od boce i sl.) kašicu za bebe, baš za ciliatuse isl. Jesti će kada bude gladan, hrane se noću. Pogledaj na youtube kako lickaju kašicu  :smil42c703bf5cc78:!
4. Znam par uzgajivača, pošaljem ti sada u poruke, pogledaj poruke!
5. I to ti isto u poruke sve pošaljem!
Pozdrav Bruno  :smil4094cdc20fce7:

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #5 : Studeni 08, 2014, 20:31:07 poslijepodne »
Ciliatusi su ti po 300 kuna kod mog frenda , njegovo leglo. Treba mu osigurati terariji 30x30x50 je dovoljan, moraš uzgajati svoju živu hranu . najbolji su žohari - lateri
Terariji takve veličine radi kolega Marijan1712 po najjeftinijoj cijeni koju možeš igdje dobiti
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2014, 20:32:58 poslijepodne Grozota »
respect

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #6 : Studeni 08, 2014, 20:44:55 poslijepodne »
Treba mu osigurati terariji 30x30x50 je dovoljan, moraš uzgajati svoju živu hranu . najbolji su žohari - lateri
Terarij treba biti 30x30x45 za jednu odraslu jedinku kao što sam napisao. Istina da su žohari (i B. dubia i B. lateralis) osnovni, tj. najbolji izbor hrane. Ali to nikako nesmije biti jedina vrsta kukaca u gekonovoj prehrani, tako da mu treba obavezno prehranu nadopunjavati s brašnarima, cvrčcima i sl, a ne samo sa laterima ili dubijama  :smil42c3e9b74e235:!
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2014, 20:54:55 poslijepodne Bruno »

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #7 : Studeni 08, 2014, 21:01:49 poslijepodne »
Treba mu osigurati terariji 30x30x50 je dovoljan, moraš uzgajati svoju živu hranu . najbolji su žohari - lateri
Terarij treba biti 30x30x45 za jednu odraslu jedinku kao što sam napisao. Istina da su žohari (i B. dubia i B. lateralis) osnovni, tj. najbolji izbor hrane. Ali to nikako nesmije biti jedina vrsta kukaca u gekonovoj prehrani, tako da mu treba obavezno prehranu nadopunjavati s brašnarima, cvrčcima i sl, a ne samo sa laterima ili dubijama  :smil42c3e9b74e235:!

Joj Brune nemoj me učiti u hobiju si pola godine....
Naravno da se dodaju još razni dodaci prehrani, druga vrsta hrane, kašice....

al dečko mora znati da će doma morat uzgajat hranu . kako će roditelji reagirati na to da će doma imat koloniju žohara i sl . Nije to samo  kupiti terarij i životinju ima tu masa posla i stvari oko toga
respect

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #8 : Studeni 09, 2014, 09:58:21 prijepodne »
 506

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #9 : Prosinac 30, 2014, 11:12:16 prijepodne »
 506

Offline krzljavi

• Junior član
  • **
« Odgovori #10 : Siječanj 23, 2015, 13:09:03 poslijepodne »
welcome

Offline Tenari

• Početnik
  • *
« Odgovori #11 : Siječanj 30, 2015, 22:21:17 poslijepodne »
 506
Being a person is getting too complicated...time to be a DRAGON!