Tema: Pozz sa Krka  (Posjeta: 2972 )

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« : Prosinac 07, 2014, 22:25:33 poslijepodne »
Pozdrav , moje ime je Daniel ,imam 31 god, oženjen ,dvoje djece . Ovako stvari stoje , imam 2 sina 11 i 8 g a to znači da nisam baš imao vremena u posljednjih 10 godina za svoje gušte :-D , pa sam sad kad sam se napokon situirao  odlučio kupiti kameleona i to Jemenskog sa Hrvatskom domovnicom i da su mu roditelji od dobre familije, znate vec kako to ide u selu :-D
registrirao sam se tu u nadi da ce te mi pomoci svojim savjetima . Definitivno sam se odlucio za kameleona ( ne zbog onog filmica na youtubeu na kojem mjenja boju kao naocale ) nego mi je od uvijek bila fascinantna životinja. Sad mi najviše treba pomoć da sastavim listu stvari koju moram kupiti prije nego ga nabavim . Mislio sam kupiti neki tip gotovog terarija . Prostora imam i sad me interesira sta mi još treba , možete preporučiti bilo šta bez obzira na cijenu jer planiram razmaziti tog guštera :-D . bio bih vam zahvalan na neku listu stvari koje su mi potrebne pa da krenemo tim redom. I unaprijed hvala
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2014, 21:39:44 poslijepodne blacid »

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Prosinac 07, 2014, 22:41:24 poslijepodne »
Pozdrav i dobro došao na forum  506,
Evo ovo bi mu trebalo:
-terarij minimalno 50x50x80 cm, veći su dobro došli, poželjni su.
-lampa za grijanje
-UV lampa
-neonka
-Dekoracija, grane biljke i ostalo
-posuda za hranu i vodu
-podloga
-termometar i higrometar
-naravno hrana: kukci i crvi: b. lateralis, b. dubia, skakavci, cvrčci, fobasi... Morati ćeš uzgajati svoju hranu, o uzgoju se dosta pisalo na forumu  :smiley:.
-dodaci prehrani
Eto to bi bilo to što mu je potrebno, pozdrav Bruno  :smil4094cdc20fce7:

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Prosinac 07, 2014, 22:47:04 poslijepodne »
Hvala Bruno, a sta je sa ovim gotovim terarijem , da li to zadovoljava ?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #3 : Prosinac 07, 2014, 22:51:34 poslijepodne »
Da, taj terarij, tih dimenzija bi bio savrsen za jemenskog kameleona, takvog, samo dosta manjeg koristim i ja za svog correlophus ciliatusa i jako sam zadovoljan  :smil42c3e9b74e235:, svakako preporučam  :smiley:.

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #4 : Prosinac 07, 2014, 22:52:54 poslijepodne »
ok , krenut cu od njega , hvala ti  :smil4094ce494fac7:

Offline Python

• Junior član
  • **
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2014, 22:56:16 poslijepodne »
 506

Taj terarij je dobar samo ti sve ovisi hoces li bebu ili veceg..moras znati da su kameleoni kao kameleoni dosta plahi i zbog toga nisu bas za navlacenje po rukama....ako se odlucis za njega u slucaju ak ne nades nekog da ga prodaje ja ti imam frenda imao je ovogodisnje leglo znaci bebe su jos  :smiley:
A.geniculata, B.albopilosum, P.murinus, N.chromatus, H.lividium, G.pulchra, T.violaceus, P.irminia, B.boehmei, B.emilia, P.metallica, M.balfouri, E.murinus, A.versicolor, H.maculata i jos puno njih :)

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #6 : Prosinac 08, 2014, 12:54:51 poslijepodne »
Pozdrav i dobrodošao

Ono je turbo skup terarij koji si linkao. Duplo jeftinije ćeš proći ako uzmeš neki no name terarij ili daš napraviti isti kod stklara.  Ako se odlučiš da će ti netko raditi terarij jedan od prijedloga je član foruma Marijan1712 . Dečko je radio mnogima ovdje terarije i koliko mi je poznato nitko se nikad nije žalio a izvedba je odlična
respect

Offline Hrga

• Junior član
  • **
« Odgovori #7 : Prosinac 08, 2014, 15:33:03 poslijepodne »
 506 506
G.pulchripes, B.smithi, A.versicolor C.cyaneopubescens, T.cupreus

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #8 : Prosinac 08, 2014, 15:40:41 poslijepodne »
ma nisam nikad slagao terarij pa sam zato tražio nešto tipa plug and play , da je sve ugrađeno i da samo stavim guštera unutra, ovaj mi se čini ok a kupio bi još jedan fleksarij da mi bude za po ljeti pa da ga stavim na terasu da može biti na prirodnom suncu i da se malo nadiše friškog zraka pošto bi cijelu zimu bio u kući !
Ali koliko sad vidim od svega šta sam pročitao na ovom forumu ( a ima toga ) :-D mislim da će mi najveći problem biti živa hrana , pošto mi žena ima smrtni strah od svih buba koje postoje bit će mi teško uzgojiti kod kuće ;-)

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #9 : Prosinac 08, 2014, 17:19:41 poslijepodne »
Što se tiče terarija Marijan ti složi sve , lampe, spotice sve kaj ide nutra on ti može složiti u kompletu .. Znam da je radio dosta toga sa lampama i ostali ti samo doma dofuraš i uštekaš u struju
Što se tiče hrane , to da ... svi mi uzgajamo doma svoju živu hranu ( a to bude u 1-2 kutije negdje gdje je toplo)
respect

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #10 : Prosinac 08, 2014, 17:20:26 poslijepodne »
Živa hrana, nije strašno niti teško kako se čini na početku, imaš 2-3 kutije koje držiš na tamnom i mračnom mjestu i nemoraš ih gledati, ubaciš im i nadodaš hrane, vode i uzmeš kukaca koliko trebaš za guštera iz kutije i to je to. Nikako  :smil42c7046d6b6d8:, nemoj kutiju vlažiti, vlagu će kukci dobivati iz voća i povrća, ne pretjeruj niti s voćem i povrćem, stavi im onoliko koliko mogu pojesti kroz nekoliko sati jer uz veliku vlagu dolaze i grinje, to su bjele male bubice kojih se užasno teško riješiti  :smil4093e55a600bb:, meni su se nedavno pojavile i uspio sam sve riješiti, od sada nikako ne vlažim kutije i pazim na količinu voća i povrća (uskoro tema o grinjama i kako sam ih uspio uspješno riješiti, bilo ih je na milijune, sada ih ima 0). U ovim temama imaš o uzgoju kukaca: http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1125.0
http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=18.0
http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1103.0
Savijetujem ti da najprije počneš s uzgojem hrane za kameleona jer podosta jedu, bebe najviše...
Kao što je python napisao kameleoni su jako plahe i osijetljive životinje, osijetljive na stres i nikako nevole buku, galamu te im to prouzročava stres te se nemogu usredotočiti na svoje osnovne potrebe, prehranu, spavanje, pijenje vode, obavljanje nužde...
Potrebno ih je smjestiti u najmirniji dio stana kako bi imali svoj mir...  :smil42c3e9b74e235:
Pozdrav  :smil4094cdc20fce7:
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2014, 17:30:50 poslijepodne Bruno »

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #11 : Prosinac 08, 2014, 18:47:59 poslijepodne »
Super, puno vam hvala na odgovorima. ako imate kontakt od marijana da ga pitam za terarij bio bih vam zahvalan. a nisam ni mislio kupit kameleona dok ne sredim sve 100 % . kupit cu terarij od Marijana ako bi bio voljan složiti mi jednog i onda cu probat uzgojit kukce pa ako bude sve ok lako jedan dan skočim po guštera . ne želim ga dopeljat a da nisam spreman jer bi to bila muka i za njega i za mene. a šta se tiče ovog terarija u linku poslao sam upit i to na kraju nije gotov terarij, dolazi gol bez lampe i dekoracije a to je onda stvarno preskupo samo za staklo. hahaha a danas sam se nasmijao jer mi je žena stavila komarnike po prozorima da joj ne uljecu bube a ja cu ih uzgajat u kuci  :laugh:

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #12 : Prosinac 08, 2014, 18:59:40 poslijepodne »
Hahahahaha  :smil42c703bf5cc78:
Uz terarij dobijes terarij, pozadina, ali je super to da ima savršenu prozračnost, ventilacija je vrlo bitna kod svih terarijskih životinja. Ja ti sada pošaljem u poruke tu na forumu kontakt za Marijana.
To da izradiš kod Marijana će te izaći najjeftijnije od svih varijanta...  :smil42c3e9b74e235:
Tako je, sve treba prvo pripremiti i urediti pa onda po guštera.  :smil42c642f95f382:

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #13 : Prosinac 08, 2014, 19:11:45 poslijepodne »
ok. hvala, sad cu mu poslati poruku.

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #14 : Prosinac 08, 2014, 19:14:18 poslijepodne »
Evo ja sam ti upravo poslao njegove kontakte  :laugh: