Tema: Monsoon RS400  (Posjeta: 2561 )

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« : Prosinac 09, 2014, 12:50:13 poslijepodne »
Bok ljudi, pomalo skupljam opremu za terarij, zapeo mi je za oko ovaj uređaj kao sistem pitke vode za kameleona. Malo je skup ali mi se cini ok jer ima automatiku i za količinu vode i za ciklus . sta vi mislite ?
https://www.youtube.com/watch?v=tonKdNv8RwU

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Prosinac 09, 2014, 13:52:41 poslijepodne »
Mislim da ti to nije potrebno jer kameleoni ne zahtjevaju toliko visoku vlagu, to je namjenjeno za životinje koje vole izrazito viskoku vlagu te im je to potrebno, kao što su razni vodozemci i gmazovi koji žive u područjima gdje je vlaga izrazito velika. U ostalom je i skupo, dovoljno je da mu ti poprskaš terarij kada je to potrebno, postaviš mu posudu s vodom koja treba biti uvijek dostupna u terariju, voće i povrće isto jede te i kroz njega dobiva vodu tako da mislim da je to nepotrebno i da je dodatan trošak. Samo naprijed s nabavom opreme i terarija  :smil42c642f95f382:.
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2014, 13:56:57 poslijepodne Bruno »

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Prosinac 09, 2014, 14:02:31 poslijepodne »
Radi se o tome da to funkcionira kao prskalica ali nemora stalno radit , recimo namjestim da poprska 2 puta na dan po 3 sec . Ali možda imaš i pravo jer ga ionako moram hranit svaki dan pa onda ga usput i poprskam običnom špricom . A čitao sam da oni ližu kapljice sa listova jer da ne piju od posude ?

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #3 : Prosinac 09, 2014, 14:29:20 poslijepodne »
Istina, da piju, tj. ližu kapljice vode s listova biljaka, ali isto tako znaju piti i iz posude za vodu koja i održava vlagu u terariju pa je obavezna. Dok su mali hrane se i nekoliko puta dnevno, a odrasli jedanput dnevno. Možeš ti to kupiti, ali ti se to nikako ne isplati za dva prskanja od 3 sekunde. Dosta je jedanput dnevno ili čak jedanput u dva dana pošpricati terarij, a ne kupiti preskupi uređaj, koji nije potreban, kada možeš proći praktički besplatno (par kuna plastična prskalica+voda).
Pozdrav  :smil4094cdc20fce7:

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #4 : Prosinac 09, 2014, 15:54:19 poslijepodne »
Tnx izgleda da sam do sad dosta uštedio sa savjetima  :wink:

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #5 : Prosinac 09, 2014, 16:13:55 poslijepodne »
Tnx izgleda da sam do sad dosta uštedio sa savjetima  :wink:
Hahaha  :smiley:, super  :smil42c642f95f382:.

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #6 : Prosinac 11, 2014, 21:50:31 poslijepodne »
ipak nisam uštedio, kupio sam ga na kraju jer mislim da ce mi dosta pomoc za održavanje mikro klime . dosta je precizan pa mogu napraviti fino strcanje da bude kao jutarnja rosa , guster nece ni skužit da nije u džungli  :laugh:

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #7 : Prosinac 11, 2014, 21:55:54 poslijepodne »
A dobro, moglo je biti praktički besplatno, nije baš potrebno, ti si mogao svako jutro poprskati terarij s prskalicom i prošao bi puno jeftijnije, ali dobro je i ovako  :smiley:.

Offline soulseeker

• Junior član
  • **
« Odgovori #8 : Prosinac 11, 2014, 22:12:38 poslijepodne »
ima jednu veliku prednost !! mogu spavat duže  :laugh: