Tema: Pozdrav  (Posjeta: 3533 )

Offline madox

• Junior član
  • **
« : Prosinac 29, 2014, 16:17:34 poslijepodne »
Pozdrav svima,
Ja sam novi clan, i nov sam u teraristici. Vlasnik sam male bradate agame stare cca 3mj tocno 2 tjedna! S obzirom da sam naprasno postao vlasnik ubrzano ucim o tom stvorenju pa sam se nasao i ovdje. Trenutno su mi najveci problem insekti, kako gledat ih tako i nabavljati. U ova dva tjedna sam samo jednom vidio kako jede zohare dubie, mislim da je jos u strahu od nove okoline a i od dreke mojih klinaca, pa se najede kad nikog nema kod kuce..htio bi mu obogatiti jelovnik sa cvrcima i fobasima i ponadao sam se da cu vidjeti ovdje neke oglase ali to ne vidim pa ako netko uzgaja zivu hranu za gustera da mi se javi!

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #1 : Prosinac 29, 2014, 16:33:05 poslijepodne »
Pozdrav i  506,
na ovom forumu postoji oglasnik, ali ti ne možeš vidjeti jer nemaš dovoljno postova, potrebno ih je imati barem 20... Guštera trebaš staviti u najmirniji dio stana. Treba imati raznoliku prehranu, što više nalik onoj u prirodi, tako da možeš uzeti žohare (B.dubia i B.lateralis), cvrčke, skakavce, brašnare i fobase. http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=44.0 tu možeš pronaći sve  :smil42c3e9b74e235:!

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #2 : Prosinac 29, 2014, 16:43:21 poslijepodne »
to sam si nesto i mislio, ali to je malko nemoguce u dvosobnom stanu, jel moguce da mu tapetom sakrijem dio terarija da nas ne vidi bas iz svakog kuta??

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #3 : Prosinac 29, 2014, 16:51:02 poslijepodne »
U kakvom je terariju držiš, jel u staklenom ili drvenom? Ako je stakleni onda pozadinu stavi s tri strane  :smil42c642f95f382:... Jel možeš staviti fotografiju terarija?  :smiley:

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #4 : Prosinac 29, 2014, 18:52:28 poslijepodne »
U staklenom, do prije dva tjedna bio akvarij, pa sam ga na brzinu prenamjenio u terarij. evo i slike pa bi molio za prijedloge i savjete, jer kao sto rekoh jako sam zelen u ovome!

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #5 : Prosinac 29, 2014, 18:55:45 poslijepodne »
Vidim da su sve tri strane terarija...onda je to u redu, jel imaš neonku? Što imaš od lampi i rasvijete? Ostalo je dobro, samo bi morao jos koju granu staviti kod mjesta za sunčanje jer se vole sunčati na povišenom mjestu, a možeš joj staviti i neko skrovište...  :smil42c642f95f382:
Kakva ti je ventilacija, jel je imaš? Kolka je temperatura na mjestu za sunčanje, a kolko ima u hladnijem djelu?  :smiley:
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2014, 19:01:34 poslijepodne Bruno »

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #6 : Prosinac 29, 2014, 19:16:57 poslijepodne »
spot lampa 50w, neonka 8,0, akvarij je proziran ovo je zid sto se vidi, mislim ga tapetom jos ukrasiti, temperaturu nisam jos mjerio cekam termometar, ali je na staklu izvana preko 32 na 10cm od lampe. drzim otvor na poklopcu otvoren! problem je sto je uglavnom u tom cosku akvarija, a nekad kad dodjem u stan zateknem ga na drvetu da se sunca, ali onda ubrzo ode u svoj cosak... mislio sam mu staviti neki zaklon u njegov cosak.? kad ga uzmem u ruku da mu dam na prstu vode, jako je miran i ne pokusava pobjec, sve u svemu, imam osjecaj kao da bi stalno spavao...

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #7 : Prosinac 29, 2014, 19:22:22 poslijepodne »
Neonka je preslaba, treba biti 10.00, stavi mu skrovište, a stavi mu i neku lijepu pozadinu, Python ima iskustva sa bradonjama...  :smil42c3e9b74e235:
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2014, 19:36:39 poslijepodne Bruno »

Offline Python

• Junior član
  • **
« Odgovori #8 : Prosinac 29, 2014, 19:32:52 poslijepodne »
Terarij ti je skroz uredu mozes dodat neku granu ili kamen cisto da se moze penjati, kao sto je Bruno rekao mozes neku pozadinu napravit al i ne trebas, skroviste ja nemam jer mi se ne zavlace nigdje i da neonku uzmi malo jacu, dok su mali jedu 70% mesne i 30% biljne hrane, a kad navrse oko godinu dana onda je obrnuto.....jel imas kalcij?
A.geniculata, B.albopilosum, P.murinus, N.chromatus, H.lividium, G.pulchra, T.violaceus, P.irminia, B.boehmei, B.emilia, P.metallica, M.balfouri, E.murinus, A.versicolor, H.maculata i jos puno njih :)

Offline Bruno

• Senior član
« Odgovori #9 : Prosinac 29, 2014, 19:38:12 poslijepodne »
Skrovište sam predložio, zato, jer bi se bradonja osiječao sigurnije, bilo bi manje stresa  :smiley:...

Offline Paloco

• Junior član
  • **
« Odgovori #10 : Prosinac 29, 2014, 20:20:54 poslijepodne »
Slušaj Brunu, zna on što govori  :smil42c642f95f382:
RIP Aziz "Zyzz" Shavershian 24.3.1989.-5.8.2011. Son of Zeus, Brother of Hercules, Father of Aesthetics <3

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #11 : Prosinac 29, 2014, 21:15:25 poslijepodne »
kalcij i vitamine imam, manje vise nisam puno falio i poslušat cu vaše savjete, hvala vam na njima i strpljenju i volji za pomoći! i za kraj jos jedno pitanje, jel mu je hranu dovoljno ostaviti ili ga treba nutkati.? kao sto rekoh dva puta sam ga vidio da pojede žohara u dva tjedna, ali to je bilo nakon sto sam ga stavio vamo,pa prebacio tamo, pa žohara potjerao prema njemu pa od njega...i kao da se razbudio i počeo primjećivati žohara i smazao ga. voće,povrće ne doživljava 5%,kako bar vidim na Youtubeu da gušteri navale na to. da li se to moze pripisati stresu od nove okoline ili sta?

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #12 : Prosinac 30, 2014, 09:07:26 prijepodne »
 506

Offline Python

• Junior član
  • **
« Odgovori #13 : Prosinac 30, 2014, 09:45:13 prijepodne »
Hranu mu mozes ostaviti, a za biljnu ishranu probaj sa salatom ili mahunama moje cim ugledaju nesto sta je zeleno odmah bi probile terarij samo da se docepaju, u svakom slucaju probaj im ostavit malo salate/mahuna u posudi pa ces vidjet
A.geniculata, B.albopilosum, P.murinus, N.chromatus, H.lividium, G.pulchra, T.violaceus, P.irminia, B.boehmei, B.emilia, P.metallica, M.balfouri, E.murinus, A.versicolor, H.maculata i jos puno njih :)

Offline madox

• Junior član
  • **
« Odgovori #14 : Prosinac 30, 2014, 11:43:16 prijepodne »
Hvala na odgovorima! Kad zapnem pisat cu, a sad jos 8  506 da vidim oglase