Tema: pomoć...  (Posjeta: 1722 )

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« : Svibanj 26, 2015, 18:30:31 poslijepodne »
 :undecided: pozdrav ekipa,molio bih vas za pomoć ako netko ima kakva iskustva..prije 4 dana sam kupio lasiodoru parahybanu staru navodno 3 godine..kolko sam skužio bivši vlasnik nije baš mario za nju..na stražnjem djelu joj fali pola dlaka,vidi se koža krem boje..u ta 4 dana nije ništa pojela,ne kreće se baš,tu i tamo se pomakne s mjesta na mjesto i nema neke sigurne kretnje,kao da ide na sljepo,velika je nekih 12 cm po mojoj procjeni...molio bih iskusnije da mi pojasne,jel s njom sve u redu i ako se da još nešto nadodati,hvala...

Offline Python

• Junior član
  • **
« Odgovori #1 : Svibanj 28, 2015, 21:43:05 poslijepodne »
To sto fali pola dlaka je normalna pojava kod njih (tocnije to su iritirajuce dlacice koje je ispustila), to sto se ne krece bas previse vjerovatno se privikava na novu okolinu, a to sto ne jede je isto normalna pojava jer tarantule mogu i do godinu dana bez hrane tako da se ne trebas brinuti
A.geniculata, B.albopilosum, P.murinus, N.chromatus, H.lividium, G.pulchra, T.violaceus, P.irminia, B.boehmei, B.emilia, P.metallica, M.balfouri, E.murinus, A.versicolor, H.maculata i jos puno njih :)

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« Odgovori #2 : Svibanj 29, 2015, 23:29:09 poslijepodne »
hvala na pomoci ;) evo vec dva dana imam velike probleme...nekolika puta se okrenula na leđa i nije se mogla okrenuti pa sam ju okrenuo pocela se ponasati ko da je kraj..sjela na noge,nisam vise znao sto bi,sad je malo bolje,napravio sam novi terarij sad ce ici unutra,stavio sam joj glavu u vodu da se napije da nije mozda dehidracija...ja joj bolje nemogu pomici ;/

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #3 : Lipanj 01, 2015, 00:16:56 prijepodne »
hvala na pomoci ;) evo vec dva dana imam velike probleme...nekolika puta se okrenula na leđa i nije se mogla okrenuti pa sam ju okrenuo pocela se ponasati ko da je kraj..sjela na noge,nisam vise znao sto bi,sad je malo bolje,napravio sam novi terarij sad ce ici unutra,stavio sam joj glavu u vodu da se napije da nije mozda dehidracija...ja joj bolje nemogu pomici ;/

Ako se okrenula na leđa znači da će se presvući ....
zakaj si tako ljen pa se nisi ni malo informirao kad si kupovao tu tarantulu . jadna ta životinja kod tebe ako je još uvijek živa
respect

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« Odgovori #4 : Lipanj 01, 2015, 15:33:11 poslijepodne »
ti si ljen! nisam ja kriv sto su ju drzali u 1. mjesecu u podrumu na temperaturi oko nule i sto joj vodu nisu davali..ja sam joj slozio uvjete kakve zahtjeva

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #5 : Lipanj 02, 2015, 13:28:23 poslijepodne »
ti si ljen! nisam ja kriv sto su ju drzali u 1. mjesecu u podrumu na temperaturi oko nule i sto joj vodu nisu davali..ja sam joj slozio uvjete kakve zahtjeva

Govorim o tome da ako se tarantula baci na leđa da je onda ne diraš ! ! ! ! ! !
respect

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« Odgovori #6 : Lipanj 02, 2015, 15:25:13 poslijepodne »
nemoze ni hodati popne se jedva na drvo i padne naleđa i ne mice se...

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #7 : Lipanj 03, 2015, 23:15:00 poslijepodne »
nemoze ni hodati popne se jedva na drvo i padne naleđa i ne mice se...

Ovdje se, kao što ti je već Grozota rekao, najvjerojatnije radi o presvlačenju.

Tarantula se ne može popeti, klizi po staklu. Je li to normalno?

Nakon određenog vremena, tarantulama se istroši egzoskelet te se, ukoliko je pred presvlačenjem, može dogoditi da se tarantula ne može popeti na staklo.

Tarantula ima nešto bijelo na abdomenu. Je li s njom sve u redu?

Vrste koje posjeduju iritirajuće dlačice odbacuju ih kada su u opasnosti ili pod stresom. Tada dio kože na abdomenu može ostati bez dlaka i obnovit će se na sljedećem presvlačenju.

Tarantula je na leđima. Znači li to da je uginula?

Tarantule ne rastu kao u doslovnom smislu riječi kao sisavci već se presvlače, tj. odbacuju stari egzoskelet. Obično se presvlače na leđima i tada ih ne treba dirati, već pustiti da sami sve obave.

Kada ugibaju, tarantule većinom podvlače noge pod sebe i takav položaj tijela se često naziva smrtna kovrča tj. death curl.

Sve ovo bi znao da si pročitao temu http://www.teraristika-hr.com/forum/index.php?topic=1135.0

Pripazi da je vlaga ok i pusti pauka da se presvuče. I pričekaj barem 7 dana nakon presvlačenja dok ne ponudiš hranu.

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« Odgovori #8 : Lipanj 03, 2015, 23:48:20 poslijepodne »
ljudi hvala svima na odgovorima..ovako: sve sam procitao i informirao se,ono sto je bilo bitno za normalnu i zdravu parahybanu sam ucinio po propisima presvlacila se prije par mjeseci,od kad je dosla kod mene nije ni hodala kako treba,kako se ponašala prije pitaj Boga..bivsi vlasnici su sami rekli da im je bila u podrumu 5 dana u prvom mjesecu na temperaturi oko nule...,posuda od vode okrenuta na opacke jer ih je bilo strah rukom ju okrenuti,terarij je bio suh..neznam kaj da vise nadodam..nazalost danas je uginula,vise necu kupovati odrasle,jer kao i u ovom slucaju ko zna u kakvim je uvjetima bila,najpametnije mladu,pa sam znas kako si se ponasao prema njoj i kako si ju hranio,eto..valjda ste skuzili

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #9 : Lipanj 03, 2015, 23:58:21 poslijepodne »
ljudi hvala svima na odgovorima..ovako: sve sam procitao i informirao se,ono sto je bilo bitno za normalnu i zdravu parahybanu sam ucinio po propisima presvlacila se prije par mjeseci,od kad je dosla kod mene nije ni hodala kako treba,kako se ponašala prije pitaj Boga..bivsi vlasnici su sami rekli da im je bila u podrumu 5 dana u prvom mjesecu na temperaturi oko nule...,posuda od vode okrenuta na opacke jer ih je bilo strah rukom ju okrenuti,terarij je bio suh..neznam kaj da vise nadodam..nazalost danas je uginula,vise necu kupovati odrasle,jer kao i u ovom slucaju ko zna u kakvim je uvjetima bila,najpametnije mladu,pa sam znas kako si se ponasao prema njoj i kako si ju hranio,eto..valjda ste skuzili

Jesi siguran da je uginula? Nekada satima miruju na leđima prije nego li se počnu presvlačiti.

Offline Lasiodora

• Početnik
  • *
« Odgovori #10 : Lipanj 04, 2015, 00:19:39 prijepodne »
3.dan vec sjedi na nogama i ne mice se uopce....poslusao sam covjeka koji ima iskustva da ju stavim u terarij cisti bez icega sa posudom za vodu i fobasa sam stavio,i da ju ne uznemiravam...jednom dnevno sam ju dosao pogledati samo,i kucnuo sam po terariju,samo se trzne i nista vise...evo danas vise ni ne trza ni malo...:(

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #11 : Lipanj 09, 2015, 16:10:06 poslijepodne »
Nažalost tako se nekad desi pogotovo ako se prijašnji vlasnici loše brinu ( tj ne brinu ) o svojoj životinji .
respect