Tema: Napokon gotovo!  (Posjeta: 2080 )

Offline Veki

• Početnik
  • *
  • Nova na forumu, buduća vlasnica Kukuruznog malca:)
« : Srpanj 17, 2015, 03:00:45 prijepodne »
Nakon dva dana pripremanja i truda napokon sam završila i sad u miru mogu čekati da novi stanar i član obitelji (Kukuruzni albino) dođe.  maja-030

Terarij sam dezinficirala, i odlučila sam za podlogu staviti piljevinu i preko nje treset (sve je ispečeno u pečnici da bebač dođe u čisto  :azn: ), isto tako izbrušeni, paljeni, dezinficirani i pečeni trsovi (dva su al se ne vidi dobro) i posudica za vodu  :smiley:

Razmišljam da dodam malo zelenila jer mi je ovako nekako monotono, pa ako neko ima prijedlog što upotrijebiti slobodno kaže!  :smil42c3e9b74e235:

Isto tako, home made prijenosna kutija, nista posebno, izbusene rupe za zrak, i ručke napravljene od ovih plasticnih trakica za spajanje kablova  :smiley:

Eto napokon je sve gotovo još samo stanara čekamo!  :smil42c3e223cacb8: :smil42c703bf5cc78:

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #1 : Srpanj 22, 2015, 23:17:48 poslijepodne »
Kako se terarij otvara? Zmije su majstori kada je u pitanju bijeg pa bi vrata trebala nekako osigurati. Najbolji su terariji koji imaju klizna vrata (jer se na njih onda može staviti bravica) iako se i terarij koji se otvara otklapanjem može osigurati stavljanjem nečega teškoga na poklopac.

Posuda za vodu treba biti tolika da zmija može ući u nju, ali i teška da ju ne prevrne. Naime, kukuruzne zmije se jako vole zavlačiti u treset pa će prevrnuti sve u terariju, uključujući i posudu za vodu. Tako da trebaš težu posudicu za vodu, a možda ne bi bilo loše da i granje nekako fiksiraš (možda da ga samo uglaviš između nečega), jer će se zmija penjati po svemu. Ako hoćeš nešto zeleno u terariju, predlažem da pištoljem za plastiku ili silikonom zalijepiš umjetno zelenilo na granu.

Trebaš dodati i barem jedno skrovište. Kada zahladi, u terariju treba biti topliji i hladniji dio (što se najbolje postiže grijačima) te bi bilo najbolje imati po jedno skrovište na svakoj strani terarija.

Ima dosta slika terarija na forumu pa malo razgledaj da dobiješ ideju  :smil42c3e9b74e235:

Offline Veki

• Početnik
  • *
  • Nova na forumu, buduća vlasnica Kukuruznog malca:)
« Odgovori #2 : Srpanj 24, 2015, 23:59:30 poslijepodne »
Kako se terarij otvara? Zmije su majstori kada je u pitanju bijeg pa bi vrata trebala nekako osigurati. Najbolji su terariji koji imaju klizna vrata (jer se na njih onda može staviti bravica) iako se i terarij koji se otvara otklapanjem može osigurati stavljanjem nečega teškoga na poklopac.

Posuda za vodu treba biti tolika da zmija može ući u nju, ali i teška da ju ne prevrne. Naime, kukuruzne zmije se jako vole zavlačiti u treset pa će prevrnuti sve u terariju, uključujući i posudu za vodu. Tako da trebaš težu posudicu za vodu, a možda ne bi bilo loše da i granje nekako fiksiraš (možda da ga samo uglaviš između nečega), jer će se zmija penjati po svemu. Ako hoćeš nešto zeleno u terariju, predlažem da pištoljem za plastiku ili silikonom zalijepiš umjetno zelenilo na granu.

Trebaš dodati i barem jedno skrovište. Kada zahladi, u terariju treba biti topliji i hladniji dio (što se najbolje postiže grijačima) te bi bilo najbolje imati po jedno skrovište na svakoj strani terarija.

Ima dosta slika terarija na forumu pa malo razgledaj da dobiješ ideju  :smil42c3e9b74e235:

Blacid

terarij se otvara s prednje strane vidi se na prvoj slici gore na sredini je kruzic to je zapravo ruckica i prema gore se potegne da se staklo digne, a povbjec van nema odakle..
zmija je jos beba, tako da u posudicu stane bez problema, u treset se stalno zavlaci i to bas ispod posudice no jos je premali da ista prevrne:)
Sto se tice grana ista stvar mali je, a i grane su taman tolke da dolaze do rubova stakla pa se ne micu:)
Sto se skrovista tice ova skroz lijevo grana je dolje cijela suplja i tu se obozava zavuc da ga se ne vidi, a drugo skloniste i grijace ce dobit kad malo poraste za kojih mjesec dva jer je sad jos uvijek puno cesce pusten i odmara samnom nego sto je u terariju  :grin:

Hvala za ovo umjetno zelenilo i mislila sam da je to nekako najpametnija opcija.

A mi smo stvarno jos jako mali tako da za sad nam je dobro!  :azn: