Tema: pocetnik s pocetnickim pitanjima...  (Posjeta: 1018 )

Offline razdor

• Početnik
  • *
« : Siječanj 12, 2016, 16:53:08 poslijepodne »
pozdrav ekipa, tek se pocinjem baviti ovime i nemam iskustva u teraristici.
za cca 10 dana bi trebao uzeti terarij i ostalu opremu(grijac, treset, termo hygrometar), ali i tarantulu. fora je u tome sto sam u Zd i sve ovo bi uzeo iz Zg(covik koji ce mi prodati to sve je preporuka od prijatelja i ima zdrave T, te dolazi u Zd za par dana pa bi mi to donio).
 e sad, posto sam dosta citao o uvjetima koji trebaju biti u terariju ali nemam iskustva, zanima me hocu li moci to sve sloziti u jedan dan pa da T odmah bude u terariju ili da ju ostavim u kutiji za pocetak. radi se o l.parahybana, zenka, 12cm. terarij je 50x40x40.
prvotni plan je bio uzeti opremu, testirati sve(temperaturu,vlagu i sl.) pa tek onda uzeti pauka ali eto, da ne salje busom kad vec dolazi onda bi sve uzeo.
jos nesto, nemam dubia, trenutno nema ni on za prodati, mozete li me uputiti na nekog clana foruma pa da ih uzmem sto prije, em sto mi treba za hraniti em da se pocnu razmnozavati u neko skoro vrijeme.
svaki savjet je dobrodosao.  slusam, citam, zapisujem i ucim :)

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #1 : Siječanj 13, 2016, 01:31:25 prijepodne »
Pozdrav

Što se tiče opreme to NEMOJ kupovati po nikakvim pet centrima . Ima tu kolega s foruma koji izrađuje terarije  koje god dimenzije želiš i ispadne te 30% jeftinije nego u bilo kojem pet shopu a kvaliteta je odlična

Što se tiče testiranja to nema potrebe, staviš treset u terarij , posudu za vodu , neko skrovište za tarantulu i ona može odmah unutra. Pazi da temperatura bude 20+  , idelno je 22-27 , ljeti naravno bude i više . Što je temperatura viša tarantula ti je aktivnije , više jede . . .

Od koga uzimaš sve to  ako nije tajna ?  Mi se više manje svi tu znamo pa ako možeš proći jeftinije zašto ti ne bi pomogli.

Što se tiče hrane probaj nabaviti ili dubije ili latere oni su najkvalitetnija hrana. Uvijek netko prodaje na njuškalu.

Za sva ostala pitanja pitaj tu ili mi se javi na mail pošto je forum gotovo mrtav ( svi se prebacili u grupe na facebooku )   

grozota.h@gmail.com     ( Hrvoje )
respect

Offline Grozota

• Senior član
« Odgovori #2 : Siječanj 13, 2016, 01:32:22 prijepodne »
respect

Offline Hulkreror

• Početnik
  • *
« Odgovori #3 : Siječanj 17, 2019, 05:05:13 prijepodne »
Read the details that make this website get top people seated Congratulations on your description.