Tema: leopard gekon koji ne želi jesti  (Posjeta: 631 )

Offline flega

• Početnik
  • *
« : Prosinac 28, 2017, 23:23:03 poslijepodne »
Prije tjedan dana smo kupili i donijeli kući malog leopard gekona. Prodavač nam je prodao i pozamašnu količinu živih kukaca i rekao nam da ga hranimo tako da pincetom kukca približimo ustima gekona. No, do sada gekon nije pojeo niti jednog 
Jednostavno ponaša se kao da mu se insekt ne sviđa, najćešće okrene glavu od njega. Gekona smo smjestili u akvarij veličine 35x20cm, napravili smo umjetni kamen u koji sam ubacio grijač i koji je stalno na 30 stupnjeva, napravili sklonište u toplom i hladnom dijelu terarija. Gekon je uglavnom po cijele dane u toplom skloništu i ne izlazi. Tek navečer kad ga pokušamo nahraniti onda je malo življi. Večeras sam mu napravio i rasvjetu od spot halogenke 28w koju sam dimmerom prigušio i ubacio mu par prirodnih kamenova i komada crijepa u terarij, sada sjedi na kamenju i sunča se  :smiley:
NAravno da smo zabrinuti što gekon ne jede i bojimo se da ne ugine pa me zanima što napraviti s njim  :smil4093e95ebc67a:

Offline Ruthless

• Početnik
  • *
« Odgovori #1 : Veljača 23, 2018, 09:39:37 prijepodne »
I would like to know if you have thought of these content yourself and can you help me understand more?

Offline claw23

• Početnik
  • *
« Odgovori #2 : Veljača 23, 2018, 14:43:23 poslijepodne »
Nemam mnogo iskustva i imam crested gecko-na ali mislim da bi mu trebao ostaviti insekte u terarijum pa da ih sam lovi jer mu treba vremena da se navikne i na novu sredinu i na vas. Nudi mu ih i pincetom al mislim da se ne bi trebao brinuti ako ih ne pojede "iz ruke" u pocetku. Kasnije ce sigurno htjeti