Tema: agamino ponošanje  (Posjeta: 2879 )

Offline dejan

• Junior član
  • **
« : Prosinac 04, 2009, 21:51:08 poslijepodne »
zdravo forumaši!
imam bradonju par mijeseci i primjetio sam neke njene pokrete i ponašanje koje nemogu nikako protumačiti
1. zaleti se na staklo i kao da hoće van -?
2. lagano radi krugove po zraku sa prvim nogama ..prvo jedna onda drugo.....koda se razgibava :D
3. nekad je tamnije boje nekad je svijetlija

inače agamica je zdrava uredno jede jedino jedan dan jede drugi dan ne treči dan se natrva sa svim što ima, jede i voće, ima redovno stolicu svakih 3,4 dan, skaće. fakad dijeluje zdravo!

što se može desiti ako je agamici temperatura viša od određenih?

Offline balen

• Faca na forumu
  • Zagreb
« Odgovori #1 : Prosinac 04, 2009, 22:03:22 poslijepodne »
cuo sam samo za ovo mahanje to im je neki oblik komunikacije ili tako nesto,morat ces sacekat nekog iskusnijeg.a zasto temp ne spustis :smil4093e95ebc67a:
My Name is Ivan, and I'm an stuntoholic
Kad srce kaže:redline.Kaže: HONDA

Offline maya18

• Global Moderator
  • Faca na forumu
  • Zauvijek dijete :)
« Odgovori #2 : Prosinac 04, 2009, 22:07:31 poslijepodne »
1. To i naše rade, nekad po sat vremena grebu po staklu i žicaju van. Onda ih izvadimo, malo se "poigramo" s njima, vratimo ih...i onda opet nabijaju jer žele van opet  maja-030

2. Maše ti  maja-030
   Dobro ti Balen veli, to im je oblik komunikacije. Navodno to ženkice rade. Dečki bombaju s glavom.
   Naša Bruna je mahala Bruneku kad ga je vidjela (jedno vrijeme ga nije vidjela) i nakon parenja je mahala.

3. I to je normalno, nek te ne zabrinjava.

Daj nam neku slikicu da je vidimo  maja-030

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #3 : Prosinac 04, 2009, 22:10:47 poslijepodne »
Pa koliko ti je temp. na hladnom,toplom i hot spotu?

Offline Bo0

• Faca na forumu
« Odgovori #4 : Prosinac 04, 2009, 22:17:19 poslijepodne »
Normalno ti je to ponašanje za agamu. One temperature što si meni napisao su sasvim u redu. Nisu ni preniske ni previsoke to ti nema veze sa agaminim ponašanjem.

Offline dejan

• Junior član
  • **
« Odgovori #5 : Prosinac 04, 2009, 23:47:54 poslijepodne »
1. To i naše rade, nekad po sat vremena grebu po staklu i žicaju van. Onda ih izvadimo, malo se "poigramo" s njima, vratimo ih...i onda opet nabijaju jer žele van opet  maja-030

2. Maše ti  maja-030
   Dobro ti Balen veli, to im je oblik komunikacije. Navodno to ženkice rade. Dečki bombaju s glavom.
   Naša Bruna je mahala Bruneku kad ga je vidjela (jedno vrijeme ga nije vidjela) i nakon parenja je mahala.

Daj nam neku slikicu da je vidimo  maja-030

moja agamica maše nogama i bumba sa glavom.... :grin:

možda sam se krivo izrazio....nisam ja zabrinuti za svoju agamicu zbok toga, nego ono čisto me interesiralo što bi to značilo točno!

Normalno ti je to ponašanje za agamu. One temperature što si meni napisao su sasvim u redu. Nisu ni preniske ni previsoke to ti nema veze sa agaminim ponašanjem.

što se tiče temperature primjetio sam da mi temperatura dosta varira...nekad je 35 a nekad 48 primjer....pa me interesira kako može viša temperatura utjecati na agamu?

a jel i vaše agamice mjenjaju boju?

Offline Thoroughbred

• Faca na forumu
    • http://www.kerri.hr/
« Odgovori #6 : Prosinac 04, 2009, 23:59:12 poslijepodne »
1. To i naše rade, nekad po sat vremena grebu po staklu i žicaju van. Onda ih izvadimo, malo se "poigramo" s njima, vratimo ih...i onda opet nabijaju jer žele van opet  maja-030

2. Maše ti  maja-030

Daj nam neku slikicu da je vidimo  maja-030

moja agamica maše nogama i bumba sa glavom.... :grin:

možda sam se krivo izrazio....nisam ja zabrinuti za svoju agamicu zbok toga, nego ono čisto me interesiralo što bi to značilo točno!

što se tiče temperature primjetio sam da mi temperatura dosta varira...nekad je 35 a nekad 48 primjer....pa me interesira kako može viša temperatura utjecati na agamu?

a jel i vaše agamice mjenjaju boju?
kažeš uskoro zoveš ekipu na ražnjiće  :biggrin: :biggrin:

EDIT: nemoj me krivo shvatit neznam jel to previše...ali dosta zvuči  :smil42c3e6114e253:

Offline kleva

• Senior član
« Odgovori #7 : Prosinac 05, 2009, 01:13:08 prijepodne »
i ja mislim da je previse :smil42c3e9541119a:
Eublepharus macularius 2x -
Pogona vitticeps
Brachypelma boehmei -
Brachypelma auratum -
Brachypelma vagans -
Brachypelma emilia -
Brachypelma albopilosum -
Grammostola aureostriata
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia -
Nhandu chromatus -

Offline Thoroughbred

• Faca na forumu
« Odgovori #8 : Prosinac 05, 2009, 01:30:27 prijepodne »
stani u red,samo je jedan ražnjić  :smil4093e55a600bb:

Offline Bo0

• Faca na forumu
« Odgovori #9 : Prosinac 05, 2009, 13:01:38 poslijepodne »
Gle,bitno je da ti vidiš da ti se agama sunča pa se premjesti u hladniji dio kad joj je dosta i tako se izmjenjuje preko dana. E sad 48°C možda je malo visoko ali i u prirodi im se takve temperature sigurno pojavljuju. Probaj za mrvicu smanjiti. A nije mi jasno kak ti tako varira na mjestu za sunčanje?(ako se tih 35-48°C odnosi na mjesto za sunčanje) Ak ti je u cijelom terariju tako smanji temp. da ti agamica ne dehidrira.

Offline Thoroughbred

• Faca na forumu
« Odgovori #10 : Prosinac 05, 2009, 13:35:57 poslijepodne »
slikaj terarij i kako si sve posložio unutra...

Offline kleva

• Senior član
« Odgovori #11 : Prosinac 05, 2009, 13:49:37 poslijepodne »
stani u red,samo je jedan ražnjić  :smil4093e55a600bb:

hahahaha, al ima 4 batka :smil42c703bf5cc78:
Eublepharus macularius 2x -
Pogona vitticeps
Brachypelma boehmei -
Brachypelma auratum -
Brachypelma vagans -
Brachypelma emilia -
Brachypelma albopilosum -
Grammostola aureostriata
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia -
Nhandu chromatus -

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #12 : Prosinac 05, 2009, 19:06:36 poslijepodne »
Možda ti temperatura varira zbog oscilacije u jakosti struje.Ako se troši puno struje jačina napona je slabija i obratno.Mojoj baki se to dešava nedeljom od 11-15 sati pošto puno ljudi kuha ručak,baka kaže da piceka peče duže oko pola sata  :grin:

Offline Letipasjegulja

• Faca na forumu
« Odgovori #13 : Prosinac 06, 2009, 15:38:23 poslijepodne »
ma normalno ti to sve sto si napisao...moj bradonja od 7 ujutro do nekih 10 skace po terariju, grebe, buci ugl budi me svako jutro :angry:

boju mjenja po raspolozenju i temp...

i to za temp mi nije jasno, zna se cesto desit u trafo stanicama pad napona ali to bude na sekundu dvije...kakva ti je tehnika u ter.? i kako ti se pali?
Drivin' like a maniac
Drivin' way to hell and back           :smil42c3e5a5a8769: