Tema: Čvrčak  (Posjeta: 20692 )

Inguan

• Gost
« : Prosinac 06, 2009, 00:32:59 prijepodne »
Naravno kao i svi tj. večina uzgajam si hranu za tarantule pa tako imam cvrčke...
No stalno se prsvlače i ne znam kad da očekujem parenje ili male cvrčke pa evo slika
nadam se da mi vi odgonetnete kako da ih natjeram da imaju male cvrčke :smil42c3e87c9c427:

Presvlačenje cvrčka

Presvučen cvrčak

Offline balen

• Faca na forumu
  • Zagreb
« Odgovori #1 : Prosinac 06, 2009, 09:50:09 prijepodne »
kolko cvrcaka imas  :smil4093e95ebc67a: trebalo bi ti barem 100 jedinki za uzgoj
My Name is Ivan, and I'm an stuntoholic
Kad srce kaže:redline.Kaže: HONDA

Offline puska

• Faca na forumu
« Odgovori #2 : Prosinac 06, 2009, 10:08:13 prijepodne »
Kakva ti je to podloga, ja kad sam imao cvrcke sam ih drzao bez ikakve podloge u kutiji jer je lakse bilo za cistit samo im stavis neku posudu i u nju vlaznu vatu di ce oni polozit svoja jajasca, i onda tu vatu izvadis i stavis na toplo da se izlegnu jajasca, ali ja sam imao preko 100 jedinki u velikoj plasticnoj posudi, hranis ih hranom za pse i svaki drugi dan neko voce moji su najbolje jeli obicnu zelenu salatu...
Ne postoje ludi ljudi vec samo oni koji nisu u potpunosti shvaceni od ostalih!

Offline Letipasjegulja

• Faca na forumu
« Odgovori #3 : Prosinac 06, 2009, 15:30:49 poslijepodne »
kupi 30tak i napravi kako je puska napisao
Drivin' like a maniac
Drivin' way to hell and back           :smil42c3e5a5a8769:

Offline Thoroughbred

• Faca na forumu
    • http://www.kerri.hr/
« Odgovori #4 : Siječanj 25, 2010, 23:51:55 poslijepodne »
konačno jaja kod mene !!!!!!!!!!! :biggrin:

btw naslov teme je Črvčak  :biggrin: :biggrin: inguan je bio poseban  :smil42c3e6114e253:

Offline Mario

• Junior član
  • **
« Odgovori #5 : Ožujak 01, 2010, 20:18:17 poslijepodne »
Da li vata u kojoj su jajasca mora biti vlazna dok se malci ne izlegu?

Offline puska

• Faca na forumu
« Odgovori #6 : Ožujak 01, 2010, 20:37:03 poslijepodne »
Mora bit vlazna, ali ne smijes ni pretjerat bas s vlagom jer onda istrunu jaja...
Ne postoje ludi ljudi vec samo oni koji nisu u potpunosti shvaceni od ostalih!

Offline Mario

• Junior član
  • **
« Odgovori #7 : Ožujak 19, 2010, 20:46:30 poslijepodne »
Uspio sam s razmnožavanjem, svakim danom ih je sve više i više. :smil42c3e223cacb8:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #8 : Ožujak 19, 2010, 21:21:36 poslijepodne »
Super  :smil42c642f95f382:

Offline vzlosa

• Zasluženi član
« Odgovori #9 : Srpanj 14, 2010, 22:13:26 poslijepodne »
..ewo, kad sam i ja poceo sa uzgoje cvrcaka imao sam ih 20-ak...sve sam ih strpao u jednu veliku posudu a dno je bilo prekriveno zemljom za cvijece...tak da su zenke snele u zemlju, to mi se cini lakse nek s vatom jer zemlja dobro odrzava i vlagu i temo...kad su poceli izlazit, velike sam izvadio dok malci ne ocvrknu...i sad ih je oko 200-300 ubiti puno...e a kako sad mogu razlikovat zenku od muzijaka koji nema krila tj, koji se nije presvukao  :smil4093e95ebc67a:

Offline nemo123

• Zasluženi član
    • moja priča na blogu :)
« Odgovori #10 : Srpanj 15, 2010, 12:16:39 poslijepodne »
Ajde da i ja postavim jedno pitanje kaj se cvrčaka tiče... dakle. Postoji li neko sredstvo (ili nešto takvo) koje ih umiri/paralizira/omami/spriječi da bježe okolo ili bar da skaču, ali da ih ne ubije i da to nije opasno za agamicu? Pitam zbog tri stvari: prvo, kad joj stavim u zdjelicu u terariju oni odskoče van i stoje na zidu izvan njenog dosega pa mi ju je žao gledati kako se gnjavi a nemože do njega. Drugo, ako ću ih ikada slati nekome, nemam pojma kako da ih uopće izvadim iz njihove kutije i preselim a da ne završe svuda po sobi. I treće, kad ih dobijem od nekoga, nemrem ih preseliti u novu kutiju a da svi ne krenu bježat okolo :undecided:
Sama se sebi činim bedasta šta uopće pitam ovo, ali ipak želim odgovor  446

Offline Rattus

• Faca na forumu
  • Najlijepše oke na svijetu
« Odgovori #11 : Srpanj 15, 2010, 13:32:52 poslijepodne »
Mislim da nema takvog sredstva,ali možeš isčupat zadnje nogice pa ako niš drugo neće moći skakati.

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #12 : Srpanj 15, 2010, 13:43:26 poslijepodne »
..ewo, kad sam i ja poceo sa uzgoje cvrcaka imao sam ih 20-ak...sve sam ih strpao u jednu veliku posudu a dno je bilo prekriveno zemljom za cvijece...tak da su zenke snele u zemlju, to mi se cini lakse nek s vatom jer zemlja dobro odrzava i vlagu i temo...kad su poceli izlazit, velike sam izvadio dok malci ne ocvrknu...i sad ih je oko 200-300 ubiti puno...e a kako sad mogu razlikovat zenku od muzijaka koji nema krila tj, koji se nije presvukao  :smil4093e95ebc67a:

Ne možeš sve dok ne postanu spolno zreli...tada dobiju krila i jedno crno dugačko rilo na kraju guzice koje ženke guraju u podlogu i kroz to nesu jaja....

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #13 : Srpanj 15, 2010, 13:44:18 poslijepodne »
Mislim da nema takvog sredstva,ali možeš isčupat zadnje nogice pa ako niš drugo neće moći skakati.

:grin:  :smil42c642f95f382:

Offline nemo123

• Zasluženi član
    • moja priča na blogu :)
« Odgovori #14 : Srpanj 15, 2010, 13:48:46 poslijepodne »

Ali čim otvorim kutiju oni počnu trčat i skakat okolo! Kak da ga uopće ulovim da mu išta iščupam  :huh:
A dobro... danas je generalno preseljenje buba pa.. eto, spavat ću negdje vani ako mi se namnože po sobi, a soba će mi postati jedan veliki terarij po kojem će si ih Cal sama loviti :biggrin: Bilo bi to zgodno.. kad bi bilo moguće tu kod mene  :tongue:

A osim toga, kaj njima ne narastu ponovno te noge? Negdje sam pročitala tak nešto :grin: