Tema: Brachypelma smithi  (Posjeta: 14082 )

Offline marijan1712

• Senior član
« Odgovori #15 : Ožujak 13, 2011, 19:28:29 poslijepodne »
 :smil42c642f95f382:

Offline marijan1712

• Senior član
« Odgovori #16 : Ožujak 13, 2011, 20:14:36 poslijepodne »
baš je lijep...mogo bi si takvog nabaviti :grin:

Offline Harley

• Senior član
  • Back Door Man
« Odgovori #17 : Travanj 23, 2011, 16:53:29 poslijepodne »
P: koliko je vaša smithi najduže postila? 

B. smithi, P. murinus, N. chromatus, A. geniculata, P. regalis, P. rufilata, B. albopilosum, C. cyaneopubescens, P. cambridgei...

Offline puska

• Faca na forumu
« Odgovori #18 : Travanj 23, 2011, 16:55:53 poslijepodne »
moje znaju postit i po nekoliko mjeseci moje su zadnji put jele oko nove godine, znaci ocekujem da budu jele tamo negdje preko ljeta  446
Ne postoje ludi ljudi vec samo oni koji nisu u potpunosti shvaceni od ostalih!

Offline Harley

• Senior član
  • Back Door Man
« Odgovori #19 : Travanj 23, 2011, 16:57:22 poslijepodne »
da to sam si i misli :) e a kako reagira na hranu sad? jel totalno ignorira ili se brani od nje?

B. smithi, P. murinus, N. chromatus, A. geniculata, P. regalis, P. rufilata, B. albopilosum, C. cyaneopubescens, P. cambridgei...

Offline puska

• Faca na forumu
« Odgovori #20 : Travanj 24, 2011, 02:59:23 prijepodne »
ignoriraju obadvije hranu, dok zohar dode do njih cak pobjegnu...
Ne postoje ludi ljudi vec samo oni koji nisu u potpunosti shvaceni od ostalih!

Offline marijan1712

• Senior član
« Odgovori #21 : Travanj 24, 2011, 14:21:53 poslijepodne »
odlučio...kupit ču jednu takvu malenu :smil42c3e82ec5c2d:

Offline ITFighter

• Zasluženi član
« Odgovori #22 : Lipanj 06, 2011, 16:32:27 poslijepodne »
ja čekam da mi moja stigne  :biggrin:
0.0.1. L. Parahybana
0.0.1. B. Smithi

Offline ITFighter

• Zasluženi član
« Odgovori #23 : Kolovoz 02, 2011, 20:16:04 poslijepodne »
Zanima me da li je netko od vas tko ima B.smithi ga išao prijavljivati i kako se to radi i koji je postupak?
0.0.1. L. Parahybana
0.0.1. B. Smithi

Offline acrylic-bastard

• Junior član
  • **
    • Akril/pleksi terariji
« Odgovori #24 : Rujan 23, 2011, 09:19:37 prijepodne »
Zanima me da li je netko od vas tko ima B.smithi ga išao prijavljivati i kako se to radi i koji je postupak?

mene isto zanima,za Smithija,pošto je zaštićen prema Citesu,koji je postupak prijavljivanja pauka,ipak želimo biti legalni  :wink:

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #25 : Rujan 23, 2011, 13:11:12 poslijepodne »
Ukoliko netko želi prijaviti Brachypelme (od tarantula se samo taj rod nalazi na CITES listi), potrebno je popuniti obrazac (u prilogu) za upis u evidenciju te ga, zajedno s dvije fotografije (u digitalnom ili papirnatom obliku) - jedne životinje, a druge terarija - poslati na adresu

Ministarstvo kulture
Uprava za zaštitu prirode
Runjaninova 2
10000 Zagreb

U obrascu nije potrebno popuniti polja 'Hrvatski naziv','Spol životinje' te 'Oznaka' (jer paučnjaci nemaju karakterističnih obilježja svojstvenih za pojedinu jedinku, a nekada je teško odrediti spol kao i hrvatski naziv). Najvažnije je popuniti polje 'Opis uvjeta držanja i skrbi o životinji', znači dimenzije terarija (pročitajte koje su minimalni zakonski uvjeti), što sve ima u terariju (recimo, podloga je kokosov treset, pauk ima zaklon od kokosova oraha i posudu za vodu, u terariju se nalazi i umjetno bilje) te kako se skrbite za životinju (npr. terarij se nalazi u prostoriji koja se grije centralnim grijanjem te je minimalna temp. 22 stupnja, a maksimalna 28 stupnjeva, jednom tjedno se regulira vlaga u terariju špricanjem, pauka se hrani kukcima iz domaćeg uzgoja i sl.).

Kada pošaljete obrazac i slike, odgovor očekujte za neka 2 mjeseca. Doći će vam papir na kojem piše da su vaše životinje uvedene u evidenciju. Međutim, taj papir ne znači da ste dobili dozvolu za uzgoj, to je potrebno dodatno zatražiti i naplaćuje se (biljezima u vrijednosti nekih 80ak kuna).

Ukoliko imate još kakvih pitanja, javite mi se na PP  :smil42c3e9b74e235:
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2011, 13:12:47 poslijepodne blacid »

Offline vedrank

• Junior član
  • **
« Odgovori #26 : Listopad 10, 2011, 22:11:58 poslijepodne »
ignoriraju obadvije hranu, dok zohar dode do njih cak pobjegnu...
Pokusaj mu dati nesto drugo, moj jede samo cvrcke, sto je ujedno i najbolja hrana za paukove!
Ostalo nece jesti, prije ce izglasniti nego nesto drugo jesti :smil42c3e223cacb8:

Offline Mexican Fireleg

• Zasluženi član
« Odgovori #27 : Listopad 11, 2011, 04:15:49 prijepodne »
Ma kako se meni čini sve Brachypelme su što se tiče hrane prilično nezainteresirane. Evo ja svoju boehmei otkako sam nabavio prije 14 dana još nije jela. Nudio sam joj sve moguće od, skakavaca, cvrčaka, crvi i sad zadnje latera i ništa, od svega biježi. Iako je još mala i sve što sam joj davao je prikladne veličine za nju, a kako kažu male bi trebale jesti više nego odrasle pa opet neće. Mislio sam da je pred presvlačenje, al nije nego je jednostavno takva. Uopće se ne zamaram više s time kad će jesti i zašto neće jesti, nabavio sam joj svega ko u restoranu, može da bira šta hoće pa kad ogladni tražit će  :biggrin: Šalim se ponudim joj svaki treći dan pa ako okrene dupe i pobjegne nije gladna.
Tko rano rani sam u nju pada, al ćud nikad!

Offline nogalo

• Senior član
« Odgovori #28 : Listopad 11, 2011, 10:06:26 prijepodne »
Ja sma prije imao smithi i ne mogu rec da taj nije jeo, jeo je jednom u tjedan dana, kad nije jeo onda je se blizilo presvlacenje! A sada imam vagans i mogu rec da ta jede kad god joj ponudim! Inace ja svoje pauke hranim dva put tjedno i vagans nikada ne odbija! Tako da to sve zavisi od jedinke do jedinke oce li jest i kolko ce jest! A istina je da pauci iz roda brachypelmi slabije jedu i znaju postiti po par mjeseci i tako...

Offline tomzzy

• Faca na forumu
« Odgovori #29 : Listopad 11, 2011, 11:48:18 prijepodne »
Ma kako se meni čini sve Brachypelme su što se tiče hrane prilično nezainteresirane. Evo ja svoju boehmei otkako sam nabavio prije 14 dana još nije jela. Nudio sam joj sve moguće od, skakavaca, cvrčaka, crvi i sad zadnje latera i ništa, od svega biježi. Iako je još mala i sve što sam joj davao je prikladne veličine za nju, a kako kažu male bi trebale jesti više nego odrasle pa opet neće. Mislio sam da je pred presvlačenje, al nije nego je jednostavno takva. Uopće se ne zamaram više s time kad će jesti i zašto neće jesti, nabavio sam joj svega ko u restoranu, može da bira šta hoće pa kad ogladni tražit će  :biggrin: Šalim se ponudim joj svaki treći dan pa ako okrene dupe i pobjegne nije gladna.
vjerojatno ce ti se presvuci samo sto se moras strpiti