Tema: tips & tricks :)  (Posjeta: 3821 )

Offline nemo123

• Zasluženi član
    • moja priča na blogu :)
« : Lipanj 12, 2010, 21:43:13 poslijepodne »
Dakle, ovo sam zamislila ovako...
Iako postoje neka određena pravila kojih se mi teraristi moramo držati, ipak mislim da se svatko od nas brine drugačije za svoju životinjicu... pa, ako ste primijetili da je zbog nečega što radite drugačije vaša životinjica po nečemu bolja od ostalih (zdravija, življa, manje se ljuti...), podijelite to s ostalima... Možda je netko bio dovoljno hrabar malo odstupiti od pravila, a rezultati su ispali i više nego dobri...?  :laugh:
Nemora se odnositi samo na ljubimce, može i što se tiče insekata ili što god vam padne napamet...

Ja sam recimo skužila da je moja Calypso puno mirnija i sretnija kad joj pjevam/pustim muziku. Ali ne nešto jako glasno i napadno, naravno  :wink:
Sad ovo ste vjerojatno znali, a možda kod vas i nije tako, ali kod mene je - ako fobase (crve) stavite u prozirnu kutiju, bit će puno bučniji nego ako su u neprozirnoj kutiji... (mene su moji držali budnom prvu noć  :smil42c3e407d4690:

Sad vi nastavljate.. nadam se

Marta

• Gost
« Odgovori #1 : Lipanj 12, 2010, 22:54:11 poslijepodne »
Tema za pohvalu Nemica!  :smil42c3e223cacb8:

Ja ne znam niš čarobno, morti s vremenom  :biggrin:

Offline nemo123

• Zasluženi član
« Odgovori #2 : Lipanj 14, 2010, 20:05:15 poslijepodne »
Evo da tema ne umre tako mlada, još jedna stvar... malo sam experimentirala  :smiley:
Dakle, ako hoćete da vam se lateralisi namnože još brže nego inače, odvojite ih par i stavite u kutiju s relativno lošim uvjetima i puno vlage. Mislim, odvratno puno vlage  :biggrin: Nakon nekog vremena, izvadite one koji su otprilike one veličine s kojom hranite svog ljubimca (još bolje ako uzmete malo manje) i stavite ih u posebnu kutiju. U toj kutiji ih prvo otprilike jedan dan ne hranite, a onda im par dana dajete bolju hranu (taj dio je da se pročiste pa da ne dođu vašoj zvjerčici zagađeni nečime). Vidjet ćete, u obje kutije (pogotovo u onoj "lošoj" će ih se pojaviti puuuuuno malih u roku od samo par dana  :smil42c642f95f382: Ja sam ih u tu kutiju stavila dvadesetak, sad ih je preko sto tamo, s tim da ih stalno premiještam  :biggrin:
Sad čekam da mi se oslobodi još koja kutija, pa idem probati sa dubijima, ali koliko mi se čini, bit će isto tako nekako...

Hm, da vidimo jel ima još nešto.. :smil4093e95ebc67a:
Aha, evo... jedna jednostavna i zapravo bedasta stvar koja možda vrijedi samo kod mene; kad prema cvrčku idem direktno s rukom da bih ga ulovila, onda skače i on i svi oko njega.. kad ga lovite s pincetom (ili onim za cjediti čaj, ko ja :grin: ), samo trče okolo, rijetko koji skoči.. bar je kod mene tako  :smil42c3e9b74e235:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #3 : Lipanj 14, 2010, 20:12:10 poslijepodne »
Citat:
Dakle, ako hoćete da vam se lateralisi namnože još brže nego inače, odvojite ih par i stavite u kutiju s relativno lošim uvjetima i puno vlage. Mislim, odvratno puno vlage  biggrin Nakon nekog vremena, izvadite one koji su otprilike one veličine s kojom hranite svog ljubimca (još bolje ako uzmete malo manje) i stavite ih u posebnu kutiju. U toj kutiji ih prvo otprilike jedan dan ne hranite, a onda im par dana dajete bolju hranu (taj dio je da se pročiste pa da ne dođu vašoj zvjerčici zagađeni nečime). Vidjet ćete, u obje kutije (pogotovo u onoj "lošoj" će ih se pojaviti puuuuuno malih u roku od samo par dana  smil42c642f95f382 Ja sam ih u tu kutiju stavila dvadesetak, sad ih je preko sto tamo, s tim da ih stalno premiještam  biggrin
Sad čekam da mi se oslobodi još koja kutija, pa idem probati sa dubijima, ali koliko mi se čini, bit će isto tako nekako...

Di si to pročitala  :smil4093e95ebc67a:  :grin:

Offline nemo123

• Zasluženi član
« Odgovori #4 : Lipanj 14, 2010, 21:31:31 poslijepodne »
Citat:
Dakle, ako hoćete da vam se lateralisi namnože još brže nego inače, odvojite ih par i stavite u kutiju s relativno lošim uvjetima i puno vlage. Mislim, odvratno puno vlage  biggrin Nakon nekog vremena, izvadite one koji su otprilike one veličine s kojom hranite svog ljubimca (još bolje ako uzmete malo manje) i stavite ih u posebnu kutiju. U toj kutiji ih prvo otprilike jedan dan ne hranite, a onda im par dana dajete bolju hranu (taj dio je da se pročiste pa da ne dođu vašoj zvjerčici zagađeni nečime). Vidjet ćete, u obje kutije (pogotovo u onoj "lošoj" će ih se pojaviti puuuuuno malih u roku od samo par dana  smil42c642f95f382 Ja sam ih u tu kutiju stavila dvadesetak, sad ih je preko sto tamo, s tim da ih stalno premiještam  biggrin

Di si to pročitala  :smil4093e95ebc67a:  :grin:

NIsam pročitala... isprobala sam. Samo kaj su moji lateralisi malo dulje od par dana imali bolju prehranu..

Offline Fily

• Faca na forumu
  • R.I.P. Ricko <3
« Odgovori #5 : Lipanj 14, 2010, 21:45:27 poslijepodne »
To je za latere istina...čitao na drugim forumima...  :grin: :angel:

Evo...ja bih podjeli s vama,kako sam kamija navikao na ruke,i kako nije agresivan...
Jednostavno,od početka sam ga privikavao na urbanu okolinu,mene,ukućane,psa,i ostalo...u početku se ljutio na ruke,ali s vremenom se privikao skroz,i sad je bez problema gdje god oćete...jedva čeka van izać  maja-030 :biggrin: Znači,od početka treba strpljivo i efikasno radit s životinjkama  :smil4094cdc20fce7:

@Nemica-moj kami ne sluša glazbu,jer je gluh...nema uši  :smil42c703bf5cc78: :biggrin:
♫▄ █ ▄ █♫ MUSIC♫ █ ▄ █ ▄♫

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #6 : Lipanj 14, 2010, 21:58:04 poslijepodne »
Ne slažem se Nemo, a ni s tobom Fily.
Ja svoje lateralise držim u kolonijama, od najvećih (odraslih), do onih tek izlegnutih.Svakih cca. 2 tjedna pokupim kokone i stavim ih u zasebnu kutiju i time dobivam sve veličine hrane za ljubimce.Držim ih na jako visokoj temp. preko 30 stupnjeva, svakodnevno ih hranim sa puno voća/povrća i proteina te imaju jako dobru ventilaciju....

Fily što se tiče tvog hendlanja kamija, slažem se da sa životinjom treba raditi i biti iznimno predan tome ako želiš postići željene rezultate, ali si zaboravio da je svaka jedinka drugačija i da će se na iste stvari odnositi na drugačiji način...
Ja sam svoja oba dva kameleona učio na ruke svakodnevno, pokušavajući razne metode privikavanja na ljude i stvari u kući.
Sve je dobro funkcioniralo dok su bili maleni (kod Dr.Evila je situacija bila teža pošto je došao već veći), e sad...što je kami više rastao bilo ga je teže i teže izvlačit iz terarija i sve manje je bio smireniji pri tome.
Sada se desilo isto kao i s zadnjim kameleonom, toliko je ljut kad se približiš terariju da se zna zaletit s glavom u staklo.
Ne može mi nitko tvrditi da se svaku životinju da naučiti da ju se može dirati ili dragati kao psa...očito ti imaš sreće sa svojim kamijem što je tako smiren.

Offline Fily

• Faca na forumu
  • R.I.P. Ricko <3
« Odgovori #7 : Lipanj 14, 2010, 22:06:31 poslijepodne »
Ne slažem se Nemo, a ni s tobom Fily.
Ja svoje lateralise držim u kolonijama, od najvećih (odraslih), do onih tek izlegnutih.Svakih cca. 2 tjedna pokupim kokone i stavim ih u zasebnu kutiju i time dobivam sve veličine hrane za ljubimce.Držim ih na jako visokoj temp. preko 30 stupnjeva, svakodnevno ih hranim sa puno voća/povrća i proteina te imaju jako dobru ventilaciju....

Ma bolje je u koloniji,ali ovako od jednog para dobijaš sigurno mlade...

A što se tiče ovoga o kamiju,potpuno se slažem,svaki je drugačiji,samo se mora radit sa životinjom i tjt...ako neće neće...ne možemo silom to promjenit  :angel:

Offline IggyOS

• Faca na forumu
    • Moj site
« Odgovori #8 : Lipanj 15, 2010, 12:40:38 poslijepodne »
Što se latera tiće, kote se ovako i onako, svakako. Ja ih ni ne odvajam, niti ih izgladnjujem i kemijam ne znam šta. Daj im dobru hranu, temperaturu i nema frke.
Što se kamija tiće, to je isto kao i kod ljudi, nismo svi istog karaktera. Neki se volimo dirati, neki ne 446 :smil42c703bf5cc78:

Nego ja imam pitanje. Kako cvrčka naterati da šuti, tj da ne cvrči? Barem na pola sata. Dok teta u pošti ne spremi paket :smil42c703bf5cc78: Teško mi je hvatati jednog po jednog mužjaka i rezat mu krila :biggrin:
:smil42c3e6c5643c8:  :smil4093e9407d26a:  :smil433b215800017:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #9 : Lipanj 15, 2010, 12:56:27 poslijepodne »
Ne znam Iggy, al ja nemam problema kad šaljem hranu...sve tete u pošti znaju što šaljem.
Prime pošiljku i sa velikim gađenjem ju samo stave sa strane  :biggrin:  446

Offline Fily

• Faca na forumu
  • R.I.P. Ricko <3
« Odgovori #10 : Lipanj 15, 2010, 14:28:56 poslijepodne »
Nemoj slat mužjake  :smil42c703bf5cc78: Neznam,to ti je svima problem,nisi jedini  :smil4094cdc20fce7: :biggrin:

Offline IggyOS

• Faca na forumu
    • Moj site
« Odgovori #11 : Lipanj 15, 2010, 15:20:10 poslijepodne »
Ne znam Iggy, al ja nemam problema kad šaljem hranu...sve tete u pošti znaju što šaljem.
Prime pošiljku i sa velikim gađenjem ju samo stave sa strane  :biggrin:  446

Zna i "moja" teta, samo što se drži zakona. U pravilniku piše da se smije prevoziti dudov svilac, neke pčele, pijavice i još nešto. Pitao sam i Oversease, isto ne žele voziti cvrčke. Zna ona šta je unutra samo se boji da ne bi imala nekih problema. Dobro pa su žohari i fobasi tihi :smil42c703bf5cc78:, da to vidi  :smil4094cd51a207e:
:smil42c3e6c5643c8:  :smil4093e9407d26a:  :smil433b215800017:

Offline Grix

• Administrator
  • Faca na forumu
« Odgovori #12 : Lipanj 15, 2010, 15:27:04 poslijepodne »
Haha  :smil42c703bf5cc78:

Ne bumo više u  444

Offline nemo123

• Zasluženi član
« Odgovori #13 : Lipanj 15, 2010, 17:41:12 poslijepodne »
Što se latera tiće, kote se ovako i onako, svakako. Ja ih ni ne odvajam, niti ih izgladnjujem i kemijam ne znam šta. Daj im dobru hranu, temperaturu i nema frke.
Što se kamija tiće, to je isto kao i kod ljudi, nismo svi istog karaktera. Neki se volimo dirati, neki ne 446 :smil42c703bf5cc78:

Nego ja imam pitanje. Kako cvrčka naterati da šuti, tj da ne cvrči? Barem na pola sata. Dok teta u pošti ne spremi paket :smil42c703bf5cc78: Teško mi je hvatati jednog po jednog mužjaka i rezat mu krila :biggrin:

Da, zapravo se lateralisi stvarno kote svakako. Ali ja sam morala experimentirati, to mi je u krvi valjda  :smil42c703bf5cc78:

A cvrčke... eh, ne znam... šalji ih dok su mali, tad ne cvrče (bar meni nisu). Ili im ubaci salate i nadaj se da će jest i šutit... ili kupi teti u pošti čepiće za uši  :biggrin:

Ok, malo smo stvarno  444

Offline ViD0

• Faca na forumu
  • Kronično nenaspavan
« Odgovori #14 : Lipanj 25, 2010, 17:40:42 poslijepodne »
Evo i ja sam dobio savjet od jedne tete za latere. Prvo ne treba im dobra ventilacija nego jako puno vlage , preko 80 %. Nabacati unutra kartone od jaja, povrce sve moguce i sve te kartone od jaja politi vodom da budu onako mekani.To sve ne dirati po 2 tjedna a voce posuti hranom za ribice onom u listicima.Ona ih ima more jedno, nezna gdje bi s njima  :smil42c642f95f382:
i5 2500k @ 4.2 Ghz (Prolimatech Super Mega - Cm Excalibur @ 7V )  Asus P8P67,  2x2 GB DDR3 Gskill RipjawsX @ 1600 Mhz , Gigabyte GTX 480 under Accelero Xtreme Plus, Kingston 80GB SSD M+,  WD 320 GB black, Asus Xonar DG 5.1, Corsair TX650 ,  Chieftec Aegis BT fully modded ( 4x120 mm Scythe SS)