Tema: terarij  (Posjeta: 1778 )

Offline macry

• Početnik
  • *
« : Travanj 14, 2013, 21:42:57 poslijepodne »
evo da i ja predstavim terarij za moju a. geniculata-u :D
dimenzije: 50X40X50 S,V,D

Offline macry

• Početnik
  • *
« Odgovori #1 : Travanj 14, 2013, 22:32:02 poslijepodne »
evo jos dvije slike :D

Offline blacid

• Global Moderator
  • Faca na forumu
« Odgovori #2 : Travanj 14, 2013, 23:26:24 poslijepodne »
Ono što moraš popraviti je vlažnost - treset je presuh! Geniculata zahtjeva visok postotak vlažnosti - oko 80% - stoga je potrebno pustiti da se prilikom ulijevanja vode u posudicu voda prelije po okolnom tresetu (recimo da pola terarija bude vlažno).

Koliko je velik pauk? Terarij je trenutačno malo prevelik pa je pripazi da  hranu bacaš pred pauka (jer moguće je da neće ići tražiti hranu po cijelom terariju). Kod terestrijalnih tarantula se obično stavlja deblji sloj treseta (recimo 15ak cm) kako bi se izbjegle ozlijede ukoliko tarantula padne s visine (nekada se uhvate penjati po staklu), ali ne znam koliko će ti to biti vizualno atraktivno zbog toga što vidim da je donja letvica dosta niska. I slobodno ubaci još koju dekoraciju u terarij.

« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2013, 23:34:30 poslijepodne blacid »

Offline macry

• Početnik
  • *
« Odgovori #3 : Travanj 15, 2013, 12:35:09 poslijepodne »
pozz :D

evo ovako kad joj pojacam vlaznost pocme mi se penjat po stjenkama  staklu itd. nedavno sam radio bas taj manji terari jer sam imo jos veci i pokvasio sam trset i ocito da sam joj pogodio vlaznost.

sto se tice hrane uvjek joj stavljam pokraj nje da se ne muci ,a velika je oko 10 cm nisam ju duze vrjeme mjerio.

Dekoraciju cemo naravno jos malo popunit :D

« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2013, 12:37:44 poslijepodne macry »

Offline kuna

• Zasluženi član
« Odgovori #4 : Travanj 15, 2013, 16:19:40 poslijepodne »
Slazem se sa Blacid, i po meni je malo preveliki terarij za nju. I mislim da bi dobro dosla jedna zelena biljcica (plasticna) jer bi jako otvorila' i uljepsala prostor.

Offline macry

• Početnik
  • *
« Odgovori #5 : Travanj 15, 2013, 16:39:19 poslijepodne »
Znam da je ali nema veze narast ce ona ;)

i biljka je u planu